Trnavské rybníky
reklama

Výstavba móla v Kamenáči sa posúva, Trnava čaká na projekt eurofondy

AKTUALITY - Trnava | 14.6.2022, 17.01, prispievatelia

Dlho pripravovaný zámer výstavby dreveného kruhového móla navrhuje vedenie mesta vyradiť z tohtoročného rozpočtu, nakoľko sa na tento projekt nepredpokladá získanie grantových prostriedkov.

Výstavba móla v Kamenáči sa posúva, Trnava čaká na projekt eurofondy

Takto mala atrakcia v Kamennom mlyne vyzerať. Vizualizácia: trnava.sk

reklama

 

Trnava odstupuje od zámeru postaviť veľké drevené mólo v tvare kruhu v priestore Horného rybníka v lokalite Kamenný mlyn.

 

Podľa vedenia radnice nie je predpoklad získania grantových zdrojov na tento projekt. Vyplýva to z návrhu tretej aktualizácie rozpočtu mesta na tento rok.

 

Vyhliadkové mólo s vonkajším priemerom 55 a vnútorným 49 metrov malo umožniť lepšiu prezentáciu flóry a fauny v prímestskej lokalite s rybníkmi.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

V jeho strede mala byť vodná záhrada s kvitnúcimi vodnými a močiarnymi rastlinami. Trnava plánovala tento projekt s rozpočtom približne 900-tisíc eur financovať z eurofondov.

 

„V rámci aktualizácie rozpočtu navrhujeme zrušenie položky, pretože nie je predpoklad získania grantových zdrojov,“ uvádza sa v dokumente, ktorý bude mestské zastupiteľstvo schvaľovať koncom júna.

 

Pôvodnú správu sme doplnili o vyjadrenie hovorkyne mesta Veroniky Majtánovej:

 

Podľa hovorkyne trnavskej radnice Veroniky Majtánovej Trnava naďalej ráta s výstavbou móla. Odôvodnenie, že vedenie radnice nepredpokladá získanie grantových zdrojov na tento projekt, sa podľa nej viaže iba na aktuálne obdobie, kedy radnica pripravuje júnovú aktualizáciu mestského rozpočtu.

 

Mesto Trnava sa pri tejto investičnej akcii naďalej uchádza o financie z eurofondov vo výške 833 340 eur.

 

„Projekt vyhliadkového móla sme nezrušili úplne, iba sme ho presunuli na neskôr (na septembrovú aktualizáciu), keď už má byť o našej žiadosti rozhodnuté. Vďaka tomu môžeme financie, ktoré sme naň vyčlenili, medzičasom použiť na iné aktivity, a nemať ich zbytočne alokované na projekt, o ktorom vieme, že sa môže začať zrealizovať až o niekoľko mesiacov,“ dodala Majtánová.

 

Primátor Trnavy Peter Bročka v závere minulého roku informoval, že po viac ako štyroch rokoch vysporiadavania pozemkov, prípravných a projektových prác má už mólo stavebné povolenie.

 

Mestské zastupiteľstvo v marci tohto roku schválilo predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok na ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a zároveň spolufinancovanie projektu z rozpočtu mesta.

 

Trnava vyhlásila aj dve verejné obstarávania na zhotoviteľa netradičnej stavby. Do prvého sa neprihlásil nikto, v druhom záujemca prekročil predpokladanú hodnotu zákazky, ktorá bola vyrátaná na 880-tisíc eur.

 

Pri niektorých ďalších projektoch, ako je napríklad cyklochodník zo Zelenečskej ulice na Námestie SNP, cestička pre cyklistov a chodcov na Piešťanskej ulici alebo lávka pre cyklistov a chodcov smerom k susednej obci Biely Kostol vedenie mesta rozhodlo, že sa budú robiť aj v prípade, ak na ne Trnava nezíska eurofondy.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama