Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak si zmluvne poistil mladíkov Ujlakyho a Karhana

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.6.2022, 20.05, Ján Král

Obaja dovŕšili dorastenecký vek, pripravovať sa už budú iba s A-mužstvom.

Spartak si zmluvne poistil mladíkov Ujlakyho a Karhana

Patrick Karhan a Marek Ujlaky. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Marek Ujlaky mladší a Patrick Karhan podpísali profesionálne zmluvy so Spartakom Trnava. Obaja mladí futbalisti ukončili dorastenecký vek a presúvajú sa natrvalo do A-mužstva. S klubom sa dohodli na trojročných kontraktoch.


"Verím, že Marek a Patrick nadviažu na slávny odkaz, ktorý v Spartaku zanechali ich otcovia a potvrdia, že Trnava má kvalitnú mládežnícku liaheň. U oboch vidím ako ich veľkú devízu chuť pracovať na sebe a zlepšovať sa. Držím im palce, aby sa čoskoro stali pevnou súčasťou A-tímu a boli motiváciou aj pre našich ďalších mladíkov, ktorí by ich cestu mohli nasledovať v budúcnosti," povedal na margo mladíkov prezident klubu Peter Macho.


Webová stránka andelov priniesla rozhovor s 19-ročnými futbalistami, ktorých otcovia patrili k najväčším ikonám Spartaka nielen v úspešných deväťdesiatych rokoch. Potvrdili v ňom čistú myseľ, pokoru i cieľavedomosť.

REDNOD
reklama

 

„Mojím základným cieľom je postupnými krokmi sa dostávať do základnej zostavy. Možno nie hneď v tejto prvej sezóne, no v tej nasledujúcej by som bol rád, keby som sa tam dostával častejšie. Takých 20-30 minút by bolo super. Neskôr snívam o tom, že by som si chcel raz zahrať v zahraničí. Páčila by sa mi Bundesliga, ktorú sledujem od malička,“ povedal Karhan, ktorý v poslednej vete nezaprel lásku k futbalovému Nemecku. Jeho otec obliekal v tejto krajine dres Wolfsburgu i Mainzu.


Marek Ujlaky mladší je na rozdiel od svojho otca, ktorý bol ofenzívny záložník, klasický stopér. V lige si už pripísal aj asistenciu, keď v záverečnom kole prihral dlhým pasom Bamidelemu na jediný gól v dueli s Dunajskou Stredou.


„Som veľmi šťastný, že svoju prvú profesionálnu zmluvu môžem podpísať v Trnave. V Spartaku som od U15 a s týmto klubom som spätý odmala. Vedenie mi dalo dôveru, ja sa ju pokúsim splatiť čo najrýchlejšie a pokračovať v tom, čo robím,“ uviedol rodák zo Zelenča, ktorý prišiel do Spartaka ako 15-ročný.

 

Ujlaky je momentálne na zraze reprezentácie do 19 rokov a pripravuje sa na európsky šampionát tejto vekovej kategórie, ktorý sa bude hrať aj v Trnave.

 

V prvom zápase vyzvú mladí Slováci v sobotu 18. júna o 17:30 na Štadióne Antona Malatinského rovesníkov z Francúzska.

 

Ujlaky preto momentálne nie je v príprave s A-tímom. Naopak, Patrick Karhan zaberá naplno pod vedením trénera Gašparíka. V stredu 15. júna by mohol nastúpiť aj na prípravný zápas.

 

Trnavčania vyzvú o 11:00 v Jaslovských Bohuniciach nováčika Fortuna ligy zo Skalice. Duel bude vysielaný aj na youtubeovom kanáli klubu.

 


 

Spartak okrem dvojice spomínaných mladíkov pred pár dňami predĺžil zmluvy aj so skúsenými oporami A-mužstva - Martinom Mikovičom, Kristiánom Koštrnom a Ľubošom Kamenárom.

 

Andeli pracujú tiež na posilnení kádra. Potvrdení už boli brankár Martin Vantruba (naposledy Dunajská Streda) a mladý stredopoliar z Nigérie Azeez Oseni.

 

Červeno-čierni však s aktivitami na prestupovom trhu ešte neskončili. V nasledujúcich dňoch a týždňoch by mali oznámiť ďalšie mená.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama