Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na pešej zóne v Trnave vyrastie futbalové ihrisko, vyvrcholí tu Prengo cup

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.6.2022, 09.34, prispievatelia

Základná časť sa bude hrať na Lokomotíve, vyvrcholenie turnaja bude premiérovo v centre Trnavy.

Na pešej zóne v Trnave vyrastie futbalové ihrisko, vyvrcholí tu Prengo cup

Ihrisko bude celé osieťované a za bránami budú vyššie siete ako po bokoch. Obrázok je ilustračný. Zdroj: Prengo Cup

reklama


Už budúci týždeň bude patriť najväčšiemu slovenskému turnaju Prengo cup. Keďže ide o jubilejný desiaty ročník, dali si organizátori záležať, aby bol výnimočný.

 

Podarilo sa im to už aj tým, že podujatie je oficiálnym sprievodným podujatím UEFA majstrovstiev Európy do 19 rokov, ktoré odštartujú už túto sobotu v Trnave.

 

Okrem toho pripravili viacero lákadiel a noviniek.

REDNOD
reklama

 

 

Opäť na Lokomotíve aj s hernou obyváčkou

Po druhýkrát v histórii nájde Prengo cup svoje dejisko na ihriskách Lokomotívy Trnava. Vlaňajší model a zmena prostredia sa osvedčila a tento rok sa populárny turnaj posunie ešte o ďalší level vyššie.

 

Z kapacitných dôvodov areálu je však počet družstiev v hlavnom turnaji limitovaný. Aj preto sa prihláškami zaplnil limit 60 tímov už počas prvého týždňa od spustenia registrácie.


Na Lokomotíve sa uskutočnia len súboje v základných skupinách a boje v play-off až do štvrťfinále. V celom areáli budú pripravené rôzne atrakcie, široká ponuka občerstvenia a na svoje si prídu aj diváci, ktorí futbal aktívne hrať nebudú.

 

Môžu si napríklad v hernej obývačke zahrať futbal FIFA 22 na herných konzolách PS5, pre najmenších je pre zmenu pripravený stan s detskými aktivitami.

 

 

O titule sa rozhodne vo futbalovej klietke v centre

Záverečné semifinálové a finálové zápasy sa presťahujú po niekoľkohodinovej prestávke priamo do centra mesta na pešiu zónu pred radnicu na Hlavnej ulici. Tam bude pripravené oklietkované ihrisko s umelým povrchom, mantinelmi a tribúnami.

 

Čerešničkou bude slávnostná večerná atmosféra, keďže finále sa už bude hrať pod umelým osvetlením. Od 18:00 sa tu uskutočnia duely v oboch hlavných kategóriách s predpokladaným koncom o 22:00.

 

Vítaní sú všetci návštevníci a fanúšikovia futbalu, ktorí si budú chcieť spríjemniť letný sobotný večer.

 

 

 

O pohár zabojujú aj školáci

To zďaleka nebude všetko. Turnaj totiž bude mať na spomínanom mobilnom ihrisku v centre mesta aj ďalšie sprievodné podujatia.

 

Už vo štvrtok 23. júna sa predvedú futbalisti 7. a 8. ročníkov v rámci turnaja trnavských základných škôl. Piatok bude patriť stredoškolákom zo všetkých okresov v rámci Trnavského kraja a podvečer pre zmenu aktívnym veteránom nad 60 rokov, ktorí predvedú ukážku tzv. walking futbalu.

 

Po Prengo cup-ovej sobote sa v nedeľu na turnaji predstavia futbalisti do 12 rokov z rôznych trnavských futbalových klubov.

 

 

Máte foto s pohárovou trofejou, ktorú získal Spartak?

Všetci okoloidúci futbaloví fanúšikovia sa budú môcť odfotiť v piatok od 13:30 do 14:00 a v sobotu pred semifinálovými súbojmi od 17:30 s aktuálnou trofejou Slovnaft cupu, ktorú vyhrali futbalisti Spartaka za víťazstvo v práve skončenom ročníku.

 

 

Hľadajú rozhodcov

Vzhľadom na množstvo zápasov by organizátori radi rozšírili rady rozhodcov. Záujemcovia o túto platenú pozíciu na turnaji sa môžu prihlásiť na telefónom čísle 0908 119 697.

 

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama