Trnavské rybníky
reklama

Za ĽSNS bude kandidovať na post trnavského župana Martin Beluský

AKTUALITY - Voľby | 16.6.2022, 14.15, prispievatelia

Samosprávne kraje majú podľa Beluského teraz toľko peňazí, že nevedia čo s nimi.

Za ĽSNS bude kandidovať na post trnavského župana Martin Beluský

Kandidatúru na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja oznámil parlamentný poslanec Martin Beluský z Piešťan. FOTO: Pavol Machovič

reklama

 

Kandidátom strany Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja bude jej podpredseda Martin Beluský, ktorý je aj poslancom Národnej rady SR.

 

Podľa predsedu strany Mariána Kotlebu v ňom strana ponúka slušnú, odbornú a konzervatívnu alternatívu voči súčasnému vedeniu kraja.

 

Beluský pri oznamovaní svojej kandidatúry povedal, že samosprávne kraje zažívajú za ostatných osem rokov hospodársky rast, daňové príjmy im narástli takmer dvojnásobne, pritom žiadne nové kompetencie im nepribudli.

Trnava - Kamenáč
reklama

 

„Samosprávne kraje majú teraz toľko peňazí, že nevedia, čo s nimi, tak ich rozhadzujú na totálne hlúposti. Zakladajú si rôzne neziskové organizácie, platia riadiace funkcie, ale nedávajú peniaze ľuďom, ktorí to potrebujú najviac,“ povedal Beluský.

 

V prípade zvolenia na post župana by do konca volebného obdobia zostal aj poslancom národnej rady, ale v ďalších parlamentných voľbách by už nekandidoval.

 

Ľudová strana Naše Slovensko bude mať vo všetkých okresoch aj kandidátov na župných poslancov. Svoj volebný program pre Trnavský kraj predstaví približne dva mesiace pred voľbami, ktoré sa budú konať 29. októbra.

 

Beluský je zatiaľ druhým uchádzačom o post predsedu Trnavského samosprávneho kraja, minulý týždeň oznámil kandidatúru starosta malej obce Ratkovce Martin Červenka.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama