Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Horných Orešanoch bude Táčkofest, v Zelenči Železný hasič, v Cíferi guláš

AKTUALITY - Región | 17.6.2022, 08.50, prispievatelia

Viaceré obce v okrese Trnava čaká rušná sobota.

V Horných Orešanoch bude Táčkofest, v Zelenči Železný hasič, v Cíferi guláš

Aj takto to vyzeralo na predošlých ročníkoch Táčkofestu v Horných Orešanoch. Foto: Marek Boháček

reklama

 

Po dvojročnej pandemickej prestávke bude v Horných Orešanoch opäť Táčkofest. Hudobný festival spojený s „táčkovými“ súťažami sa koná už túto sobotu 18. júna na futbalovom štadióne.

 

Organizátori sľubujú zábavu pre celé rodiny, parádne občerstvenie aj sprievodný program pre deti.

 

Táčkofest štartuje už o 15:00 súťažami pre deti, ktoré bude organizovať Klaun Tony. Od 16:00 budú „lítat s táčkama“ dvojice, na 18:30 je naplánované vyhlásenie výsledkov. No a potom to už v Horných Orešanoch roztočia hudobné kapely.

Zemiansky dvor
reklama

 

Od 19:00 Inelate, ktorá hrá najznámejšie hity už legendárnej kapely Inekafe, na pódiu ich vystriedajú Vrbovskí víťazi, rockeri z No Control a bodku za Táčkofestom dá pred polnocou kapela BAC/DC, samozrejme, s hitmi AC/DC.

 

V Cíferi bude areáli futbalového štadióna v sobotu tiež veselo. Koná sa tu ďalší ročník obľúbenej súťaže vo varení gulášov.

 

Súťažiace družstvá budú variť od 12:00 do 16:00, medzitým sa bude o dobrú náladu starať kapela Gocnog, ktorú v podvečer vystrieda Náhoda song. O tom, že z tejto akcie neodíde nikto hladný, niet pochýb.

 

V ten istý deň, teda v sobotu 18. júna, sa v Zelenči uskutoční silovo-vytrvalostná súťaž Železný hasič, ktorá je zaradená aj do Slovenskej lligy železných hasičov.

 

Súťažiť sa začne na ihrisku pri hasičskej zbrojnici po slávnostnom otvorení podujatia o 10:00. Muži i ženy v hasičských zásahových odevoch a prilbách si budú merať svoje sily vo viacerých disciplínach, preskakovať budú pneumatiky, prenášať ťažké bandasky, prekonávať bariéry a zdolávať aj ďalšie prekážky, s ktorými sa môžu hasiči stretnúť aj pri ostrých zásahoch.

 

V nedeľu budú v Zelenči súťažiť mladí hasiči v požiarnom útoku s vodou a štafete 8 x 50 metrov, prvé kolo detskej ligy je na pláne so začiatkom o 10:00. 

 

Otvorenie leta chystajú v sobotu v Chtelnici. Na nádvorí kaštieľa vystúpia Neznámi, Streetbeats Crew, Slniečko a Bystrík Banda. Program začína o 15:00. O akcii sme viac písali TU.

 

V Košolnej zase bude na ihrisku charitatívna akcia Spojme sily pod taktovkou OZ Za ruku, chystajú bohatý program pre deti, futbalový turnaj aj večerný koncert. Viac informácií TU.

 

V Šúrovciach v nedeľu 19. júna organizujú Zemanský slnovrat. Akcia s remeselnými prvkami pretkaná dobrým jedlom a pekným prostredím s minifarmou ponúka program pre celú rodinu.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama