Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Bartoš neplánuje odchod z Majcichova, Varga sa vracia do Siladíc

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 17.6.2022, 13.15, Ján Král

Útočník Majcichova Tomáš Bartoš verí, že po zápase s Drahovcami budú môcť oslavovať víťazstvo v šiestej lige.

Bartoš neplánuje odchod z Majcichova, Varga sa vracia do Siladíc

Tomáš Bartoš v obkolesení obrancov Červeníka. Foto: Ján Král

reklama

 

Futbalisti Majcichova mohli už v stredajšej dohrávke šiestej ligy na pôde Červeníka potvrdiť víťazstvo v šiestej lige. Stačila im aj remíza, napokon však z poslednej akcie zápasu dostali gól a prehrali 2:3.


Po zápase nechýbali veľké emócie, viacerí hráči sa hnevali na rozhodcu, ktorému vyčítali, že súperov hráč mal pred rozhodujúcou situáciou ruku.

 

Ďalší sa sťažovali, že k štandardná situácia predchádzajúca rohovému kopu nemala byť. Domáci, samozrejme, na to mali iný názor. 

REDNOD
reklama


Duel je však už minulosťou a Majcichov má stále všetko vo svojich rukách. V sobotu o 17:00 privíta doma Drahovce a ak zvíťazí, výsledok Červeníka ho nemusí zaujímať. Bude víťazom súťaže.


"Po zápase boli veľké emócie, ja už to beriem s nadhľadom. Niečo som si už odohral... Mrzí ma, že od prvého kola až doteraz sme stále prví, pred zápasom sme viedli tabuľku o štyri body, teraz sme prví stále o bod, no škoda, že sme to nedotiahli v Červeníku k víťazstvu už v prvom polčase. Šance na to boli. Po zmene strán sme si okrem gólu v podstate nevytvorili príležitosť. Jednoznačne musíme zabodovať v poslednom kole doma proti Drahovciam a budeme majstri. A myslím si, že zaslúžene. Každopádne, bude to dramatické až do konca," hovoril po zápase skúsený 37-ročný útočník Majcichova Tomáš Bartoš, ktorý má na konte aj ligové štarty za trnavský Spartak.


"Pred zápasom som chalanom hovoril, aby sme sa pripravili na zápas hlavne v hlavách. Emócie sme chceli dať bokom a ukázať sa výkonom, čo aj v prvom polčase až na pár momentov bolo. V Červeníku nám chýbali dvaja stabilní hráči základnej zostavy. Rado Fogel je jeden z najlepších stredných obrancov v šiestej lige, momentálne je s celou rodinou pozitívny v domácej izolácii. Náš dlhoročný kapitán Tomáš Marek bol zase na služobnej ceste v Amerike," pokračoval.


Drahovce ešte bojujú o záchranu v súťaži, v Majcichove teda nepredajú kožu lacno.

 

"Proti Drahovciam je to vždy vypäté, dobre, že hráme doma. Bude záležať len na nás. Súper hrá agresívny futbal, musíme však hrať to, čo počas celej sezóny a svoju hru. Som presvedčený, že na posledný zápas sa dobre pripravíme a po stretnutí si preberieme trofej pre víťaza."

 

Tomáš Bartoš. Foto: Ján Král

 


Do piatej ligy sa však Majcichov napriek možnému triumfu v súťaži hrnúť nebude. Stále nie je jasné v akej podobe bude súťaž, koľko mužstiev pribudne zo Záhoria a koľko z trnavskej oblasti.

 

Kým zo senického ObFZ však presakujú informácie o záujme zo strany desiatich klubov, v trnavskej oblasti je interes ísť vyššie najmä kvôli veľkému cestovaniu, minimálny. Potvrdilo to aj stredajšie stretnutie zástupcov klubov na zväzovej pôde vyvolané k tejto téme.


"Vyjadrili sme sa jednoznačne. Ak z našej súťaže postúpi viac ako šesť mužstiev, budeme akceptovať piatu ligu. Ak by malo ísť o jedno - dve družstvá, bolo by to pre nás náročné. Káder máme starší, chceme síce omladiť, ale cestovať na Záhorie vo väčšine prípadov, by sme nebrali."


Tomáš Bartoš v Majcichove funguje popri tom, ako trénersky vedie prípravku Spartaka do 11 rokov. V klube má aj funkciu šéftrénera prípraviek. Od toho odvíja aj svoju budúcnoť.


"Oslovili ma zo štvrtej ligy niektoré mužstvá, mali sme k tomu aj stretnutie. Moja ambícia ale nie je o tom, aby som hral vo vyššej súťaži. Zatiaľ som mládežnícky profesionálny tréner v Spartaku Trnava, táto moja cesta by musela skončiť. Nerozmýšľam ale o tom. Pomohol som dať za tri roky dokopy káder v Majcichove, myslím si, že odvádzame dobrú robotu, herne sa to zlepšilo. Neuvažoval som nad odchodom."


Káder však v Majcichove zrejme pokope nezostane. Po sezóne má namierené do Rakúska brankár Martin Orichel a spomínajú sa aj odchody Radovana Fogela či Jozefa Holku.

 

Miroslav Jarábek odohral v stredu posledný domáci zápas za Červeník. mení klub. Foto: Ján Král

 

 

Varga takmer zinfarktoval

Odchody budú mať aj v Červeníku. Miroslav Jarábek sa dohodol s Hornou Krupou, ponuky na prestup má kanonier Michal Babic, ktorý strelil v aktuálnej sezóne už 50 gólov, kluby sa točia aj okolo ďalších hráčov. 


Z klubu odchádza tiež tmel mužstva - hrajúci tréner Peter Varga. Pred zápasom mu domáci funkcionári oficiálne poďakovali za prácu pre futbal v Červeníku. Lanáriť ho už prišli do Maduníc, ozvala sa aj Horná Krupá, napokon sa poďakoval za ponuky.


"Posledné dni boli dosť hektické, už som mal toho ozaj dosť, veľa vecí bolo len na mne. Som naklonený návratu do Siladíc, dá sa povedať, že je to už takmer na sto percent. V Červeníku končím hlavne z rodinných dôvodov," vysvetlil Varga, ktorý teda bude pôsobiť v obci, kde aj žije. 

 

Po zápase vznikli emócie, ktoré ale zostali iba v slovnej rovine. Foto: Ján Král

 


Duel s Majcichovom bol jeho posledným, keďže na záverečné kolo do Bieleho Kostola s tímom necestuje. Syna Petra totiž sprevádza na turnaji v Prešove, kde hrá ligové kolo v športe boccia. 


Sám seba poslal na ihrisko v 89. minúte a mužstvu akoby priniesol šťastie, v nadstavenom čase totiž strhlo víťazstvo na svoju stranu.

 

Gólu Kopún prechádzala hlavička Nemčeka do tyče a jeho následná dorážka do brvna. Až na tretí pokus dostali Červeníčania loptu do siete.


"Už mi v hlave išiel príhovor v kabíne, že Nemčekovi vynadám, že ako vychýrený hlavičkár z pár krokov trafí tyčku, potom dorážal do brvna, no už som myslel, že zinfarktujem. Nakoniec sa konečne trafil Kopún," smial sa Varga.


"Mrzí ma, že v Bielom Kostole nebudem môcť hrať a nebudem sa môcť osobne rozlúčiť s hrajúcim trénerom súpera Petrom Sládečkom ktorý ohlásil koniec kariéry," dodal Varga. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama