Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Sport club Pohoda Trnava získal na majstrovstvách Európy päť medailí

ŠPORT - Silové športy | 18.6.2022, 09.44, prispievatelia

Siláci z trnavského klubu ukázali v Rakúsku výbornú formu.

Sport club Pohoda Trnava získal na majstrovstvách Európy päť medailí

Rudolf Siska pri svojom výkone, ktorý vyniesol zlatú medailu. Foto: archív sir

3XP iontové nápoje
reklama

 

Reprezentanti Slovenska registrovaní vo federácii AWPC – Slovakia sa v dňoch 09.- 12. júna zúčastnili na Majstrovstvách Európy v silovom trojboji v rakúskom meste Bruck an der Leitha.

 

Dorastenec David Klukavý sa na európskom šampionáte predstavil hneď počas prvého súťažného dňa. V kategórii T18-19 do 82,5 kg výkonom 580 kg (drep 210 kg, tlak 130 kg, mŕtvy ťah 240 kg) získal svoju prvú zlatú medailu v silovom trojboji na kontinentálnom šampionáte.

 

V silovom trojboji sa na súťažnom pódiu v plnej paráde ukázal aj Davidov starší brat Peter. V kategórii Open do 100 kg získal výkonom 595 kg (drep 225 kg, tlak 132,5 kg, mŕtvy ťah 237,5 kg) bronzovú medailu.

reklama

 

Na tretí súťažný deň štartoval na súťaží najskúsenejší pretekár trnavského klubu. Rudolf Siska dosiahol v kategórii M50-54 do 90 kg výkonom 190 kg v tlaku na lavičke v divízii „equipment“ zlatú medailu, ktorá bola zároveň jeho jubilejnou 10 zlatou medailou z majstrovstiev Európy. 

 

Posledný súťažný deň sa na súťažnom pódiu predstavili pretekári v tlaku na lavičke, v divízii RAW. Andrej Smutný prešiel súťažou bez zaváhania a po troch platných pokusoch výkonom 200 kg v kategórii M40-44 do 110 kg získal zlatú medailu a titul majstra Európy. 

 

Andrej Smutný – tlak na lavičke 195 kg

 
Posledným pretekárom bol nováčik na medzinárodnej súťaži, Jozef Minár. V kategórii M45-49 do 140 kg si vybojoval taktiež zlato, hoci s výkonom nebol určite spokojný.

 

Zatlačených 157,5 kg sa určite Jozefovi málilo, technická chyba v druhom pokuse mu však znemožnila dosiahnuť lepší výkon.

 

Už o pár mesiacov však nielen on, ale aj ďalší členovia klubu budú mať ďalšiu možnosť nielen k zisku ďalších skvelých umiestnení ale aj k zlepšeniu svojich výkonov. 


O pár týždňov sa začína príprava na vrchol súťažnej sezóny, na WUAP majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v októbri v nemeckom meste Lauchhammer. 

 

(sir)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama