Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Cestujúci sa budú potiť menej, do mestských autobusov montujú klimatizáciu

AKTUALITY - Trnava | 18.6.2022, 12.27, prispievatelia

Mesto Trnava si pôvodne objednalo autobusy bez klimatizácie v priestore pre cestujúcich, pod tlakom verejnosti došlo k zmene.

Cestujúci sa budú potiť menej, do mestských autobusov montujú klimatizáciu

Nové, pekné, ale bez klimatizácie. Do nových autobusov ju montujú dodatočne. FOTO: Pavol Machovič

reklama

 

Do nových autobusov mestskej dopravy v Trnave dodatočne montujú klimatizačné jednotky. Vedenie mesta pôvodne klimatizáciu priestoru pre cestujúcich odmietalo, pod tlakom verejnej mienky názor zmenilo.

 

Klimatizovaný priestor pre cestujúcich bude mať napokon všetkých sedemnásť vlani dodaných autobusov.

 

„K dnešnému dňu má nainštalované klimatizačné jednotky sedem autobusov, ďalšie dva sú aktuálne na montáži. Podľa spätnej väzby, ktorú máme od našich cestujúcich, klimatizácie fungujú výborne a cestujúci aj vodiči sú s nimi veľmi spokojní,“ informovala agentúru SITA Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a služby spoločnosti ARRIVA na Slovensku.

reklama

 

Klimatizačné jednotky sú podľa nej do autobusov inštalované dodatočne, pretože pôvodne neboli súčasťou technickej špecifikácie objednávateľa, ktorým je mesto Trnava. Dodatočná montáž klimatizácie do jedného autobusu stojí takmer 23-tisíc eur.

 

Klimatizáciu priestorov pre cestujúcich bude mať 17 autobusov mestskej dopravy v Trnave. FOTO: Pavol Machovič

 

Spoločnosť ARRIVA Trnava nasadila pred rokom na linky mestskej dopravy v Trnave 17 nových autobusov bez klimatizácie.

 

Hovorkyňa radnice Veronika Majtánová vtedy vysvetľovala, že klimatizácia by bola neefektívna, pretože zastávky sú veľmi blízko, autobus často zastavuje a otvára všetky dvere a ochladený vzduch by unikal von. Koncom roka si však radnica v dodatku k zmluve s dopravcom objednala aj klimatizáciu.

 

ARRIVA Trnava sa k obnoveniu vozidlového parku zaviazala v zmluve s mestom Trnava po tom, ako získala zákazku na poskytovanie služieb mestskej dopravy na desať rokov.

 

Prvých 17 nových autobusov dodala pred rokom, ďalších 17 nových autobusov dodá v roku 2026, tie by už mali byť vybavené klimatizáciou v štandarde.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama