Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Rekonštrukcia Hajdóczyho ulice mešká, práce sa natiahli o dva mesiace

AKTUALITY - Trnava | 20.6.2022, 11.06, Ján Král

S cenou 1,4 milióna eur je komplexná obnova Hajdóczyho ulice jednou z najväčších tohtoročných investícii v oblasti dopravy v Trnave.

Rekonštrukcia Hajdóczyho ulice mešká, práce sa natiahli o dva mesiace

Cestári potrebujú na dokončenie prvej etapy ešte pár dní. FOTO: Ján Král

reklama

 

Práce na rekonštrukcii Hajdóczyho ulice v Trnave meškajú. Podľa pôvodného harmonogramu mal byť prvý úsek hotový už koncom apríla, momentálne harmonogram ráta s dokončením do 30. júna.

 

Dôvodom predĺženia termínu sú podľa vysvetlenia trnavskej radnice komplikácie, ktoré nebolo možné predvídať. Problémy robí hlavne nestabilné podložie, ktoré bolo podmáčané spodnými vodami.

 

Práce na takmer kilometer dlhej ulici sú rozdelené na štyri úseky, celá ulica mala byť pôvodne obnovená v polovici septembra.

reklama

 

Podľa aktualizovaného harmonogramu je nový termín dokončenia určený na polovicu októbra. Rekonštrukcia sa dotýka celého uličného priestoru vrátane chodníkov, pásov zelene, parkovacích miest a verejného osvetlenia.

 

Investícia do obnovy tejto ulice vo výške takmer 1,4 milióna eur patrí k najväčším tohtoročným investíciám do dopravy v Trnave.

 

Počas celej doby rekonštrukcie je nevyhnutná úplná uzávera ulice podľa jednotlivých etáp. Vstup je možný iba pre peších, ktorí sa dostanú do svojich domov a bytov.

 

Osobná doprava sa dostane len na komunikácie napájajúce sa na Ulicu Jána Hajdóczyho.

 

Trnava pripravovala rekonštrukciu tejto ulice už niekoľko rokov, začiatok prác radnica viackrát odkladala.

 

Menená bola aj projektová dokumentácia, v roku 2020 sa vedenie mesta muselo vysporiadať s petíciou obyvateľov tejto ulice, ktorí sa obávali, že pre cyklotrasu prídu o parkovacie miesta pred domami.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama