Trnavské rybníky
reklama

Trnavská univerzita otvára odbor counseling. Pomáha ľuďom dostať sa z krízy

AKTUALITY - Trnava | 21.6.2022, 15.08, reklamný článok

Na dvoch fakultách Trnavskej univerzity – teologickej a pedagogickej – v súčasnosti ešte prebieha druhé kolo prihlášok. Spomedzi mnohých atraktívnych odborov je možné vybrať si ten, ktorý pribudol do ponuky ako najnovší. Je ním counseling, ktorý sa dá študovať práve na teologickej fakulte a je zameraný na aktívne sprevádzanie ľudí v krízových situáciách. 

Trnavská univerzita otvára odbor counseling. Pomáha ľuďom dostať sa z krízy

Sídlo Trnavskej univeryitz v Trnave. 

 

Na dvoch fakultách Trnavskej univerzity – teologickej a pedagogickej – v súčasnosti ešte prebieha druhé kolo prihlášok.

 

Spomedzi mnohých atraktívnych odborov je možné vybrať si ten, ktorý pribudol do ponuky ako najnovší. Je ním counseling, ktorý sa dá študovať práve na teologickej fakulte a je zameraný na aktívne sprevádzanie ľudí v krízových situáciách. 


Druhé kolo prihlášok plánuje univerzita ukončiť 31. júla 2022. Ponúkame vám niekoľko zaujímavých faktov o tejto alma mater, ktorá si v aktuálnom roku pripomína 30 rokov svojho obnovenia. 

 

Študenti Trnavskej univerzity.

 

 

- Trnavská univerzita vznikla už v roku 1635, keď ju založil kardinál Peter Pázmaň. Znamená to, že v Trnave sú hlboko zakorenené akademické tradície – už takmer štyristo rokov.


- Nadšenci, ktorí chceli po Nežnej revolúcii založiť novú vysokú školu nezaťaženú ideológiami, tak urobili obnovením Trnavskej univerzity pred 30 rokmi – v roku 1992.  


- Trnavská univerzita má 5 fakúlt a študuje na nich viac ako 5000 študentov.


Vysokoškolský život má v Trnave pevné korene.

 


- Počas svojej existencie ju vyštudovalo ako 32-tisíc absolventov. 


- Až 94% študentov je spokojných s výberom študijného programu na Trnavskej univerzite.


- Navyše, až 85 % jej absolventov sa uplatňuje vo svojom odbore.

 

Všetky študentské cesty vedú do (malého) Ríma.

 


- Medzi absolventami Trnavskej univerzity nájdeme mnoho významných alebo inšpiratívnych osobností. Vymenujme aspoň niektorých: Alexandra Miklášová (zakladateľka Sashe.sk), Peter Jašek (Ústav pamäti národa), Branislav Panis (generálny riaditeľ Slovenského národného múzea) alebo Adrián Kobetič (historicky prvý mestský kurátor v Trnave). 


- Trnavská univerzita (TRUNI) spúšťa od nového akademického roka 2021/2022 na Slovensku dosiaľ neznámy študijný program counseling. Ide o sociálnu pomoc a aktívne sprevádzanie tých, ktorí sa ocitli napríklad v rodinnej alebo osobnej kríze. 


- Trnavská univerzita spolupracuje aj so zahraničnými univerzitami, naposledy napríklad až s Kathmandu University zo vzdialeného Nepálu. Má viaceré zmluvy o spolupráci s univerzitami zo sveta a intenzívne pracuje na svojej internacionalizácii.

 

Trnavská univerzita sa internacionalizuje.

 


- Na Trnavskej univerzite funguje čulý študentský život, organizuje sa množstvo záujmových klubov. Študenti sa môžu angažovať v Študentskej rade a na TRUNI nájdu to, čo inde nie – prepracovaný systém tútoringu, ktorý pomáha prvákom etablovať sa v novom prostredí.

 

Viac informácií nájdete na webe www.truni.sk/uchadzac

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama