Mladí Slováci tesne podľahli Talianom, rozhodol jediný gól stretnutia

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.6.2022, 21.51, Ján Král

V strede obrany hral Trnavčan Marek Ujlaky, v druhom polčase aj ďalší spartakovec Sebastian Kóša.

V modrom slovenský kapitán a útočník Žiliny Timotej Jambor. Foto: trnavskyhlas.sk

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov prehrali aj vo svojom druhom vystúpení na európskom šampionáte tejto vekovej kategórii. Taliansku podľahli 0:1.

Jediný gól stretnutia padol 33. minúte. Taliani získali v strede ihriska loptu, podnikli rýchlu kontru, Miretti prihral Ambrosinovi a útočník Neapola trafil nekompromisne do šibenice.

Najväčšiu šancu Slovákov mal v druhom polčase Jambor, po jeho hlavičke ale dobre zasiahol brankár Desplanches a loptu skrotil tesne pred bránkovou čiarou.

V základnej zostave slovenského výberu nastúpil v strede obrany spartakovec Marek Ujlaky. Po prestávke prešli sokolíci na systém 3-5-2 a do hry sa dostal aj ďalší futbalista andelov Sebastian Kóša.

Slováci zostávajú po dvoch dueloch v skupine bez bodu so skóre 0:6. V piatok 24. júna o 17:30 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave vyzvú v záverečnom dueli skupiny Rumunsko.

Slovensko U19 – Taliansko U19 0:1 (0:1)
Gól: 33. Ambrosino
ŽK: Hollý - Mulazzi, Casadei, Ghilardi, Nasti
Rozhodoval: Kikačeišvili (Gruzínsko)
Diváci: 8235
SLOVENSKO: Baláž - Mičuda, Luka, Ujlaky, Šikula (72. Kopásek) - Oravec (74. Halabrín), Hollý, Szolgai (46. Griger) - Šnajder (46. Kóša), Jambor, Sauer (64. Gajdoš)
TALIANSKO: Desplanches - Mulazzi, Ghilardi, Coppola, Giovane - Casadei, Faticanti, Fabbian (79. Terracciano) - Miretti (85. Fontanarosa) - Nasti, Ambrosino (59. Volpato)