Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Testmagazín predstavil najlepšie kuchynské roboty

AKTUALITY - Firmy a PR | 23.6.2022, 12.01, reklamný článok

Pomoc v kuchyni sa zíde vždy. Ak potrebujete asistenta pri krájaní, strúhaní, šľahaní, miešaní alebo miesení cesta, nemusíte do varenia zapájať celú rodinu. Kvalitný kuchynský robot to zvládne za vás a ušetrí vám množstvo času i energie. Nezávislý recenzný portál Testmagazín vybral to najlepšie, čo trh ponúka. Zároveň sa v tomto článku dozviete, na čo si dávať pri výbere kuchynského robota pozor.

Testmagazín predstavil najlepšie kuchynské roboty

 

Výber akéhokoľvek spotrebiča sa dnes pomaly stáva „vedou“. Ponuka produktov na trhu je tak široká, že spotrebiteľ sa často stráca v spleti informácií, vlastností a parametrov.

 

Vplyv na rozhodovanie majú tiež vlastné preferencie, ktoré má každý zákazník iné. Platí to aj pri výbere kuchynského robota.

 

Tento multifunkčný spotrebič má svoje nesporné výhody a moderné gazdinky a kuchári jeho všestranné funkcie určite ocenia.

 

Aby ste však mali vo výbere jasno, že kuchynský robot splní vaše očakávania, riaďte sa týmito troma zásadami. Alebo si rovno pozrite celý porovnávací test kuchynských robotov na testmagazin.sk .


1. Multifunčkný kuchynský robot má zmysel

Nie je robot ako robot. V praxi má každý kuchynský robot svoje špecifické vlastnosti. Základné modely sú primárne určené na štandardné kuchynské úkony, ako šľahanie, miešanie alebo hnetenie cesta.

 

Dodávané spravidla nie sú so žiadnym doplnkovým príslušenstvom. Sú však kompaktnejšie a cenovo dostupnejšie.


Na opačnej strane je multifunkčný kuchynský robot, ktorý toho zvládne podstatne viac – miešanie, šľahanie, miesenie, krájanie, strúhanie či mletie mäsa.

 

Dodávané sú tieto modely s väčším množstvom doplnkového príslušenstva. Oproti základným modelom je ich obstarávacia cena vyššia a zaberú aj o niečo viac miesta. Záleží tak na tom, aký bude váš hlavný účel používania takéhoto spotrebiča.

 

 

2. Kuchynský robot na miesenie cesta

V nadväznosti na prvú zásadu je potrebné zvážiť výkon robota. Ak plánujete kuchynský robot využívať skutočne pravidelne a nielen príležitostne, dôležitým kritériom výberu je práve, čo spotrebič zvládne.

 

Pri hnetení a miesení kysnutého cesta je vyšší príkon nepochybne výhodou. Ak je teda pečenie vašou vášňou, príkon na úrovni minimálne 1 000 – 1 500 W by mal byť samozrejmosťou.

 

Pri miesení hustejších ciest nemusí príkon motora pod touto hranicou „pekárom“ postačovať a hrozí jeho prehrievanie

 


3. Cena kuchynského robota hrá rolu

Pri výbere kuchynského robota by v prípade ceny nemalo ísť o rozhodujúci ukazovateľ. Hoci sa dnes výrobcovia snažia v pomere ceny a kvality prinášať to, čo zákazník chce, nie vždy sa to zákonite podarí.

 

Ideálne je stanoviť si cenový strop, hneď ako sa s ponukou oboznámite a zistíte, čo jednotlivé cenové hladiny ponúkajú. Rozpätie je totiž vcelku široké od 100 eur až po profesionálne modely v hodnote 1 000 eur.

 

 

Faktom je, že za kuchynský robot už dnes nemusíte zaplatiť viac ako 100 eur a pritom budete mať v kuchyni skutočne praktického pomocníka, ktorý zvládne základné úkony – šľahanie, miešanie či miesenie cesta na chlieb alebo koláče.

 

Za takúto dostupnú cenu síce nebudete mať doma úplne multifunkčný a najvýkonnejší prístroj, no ak výber prispôsobíte vašim nárokom, ľutovať určite nebudete.


Tip: Ak hľadáte skúsenosti zákazníkov, pozrite si recenzie kuchynských robotov na spotrebitelskytest.sk

 

 

Kuchynské roboty ETA a Bosch majú, čo ponúknuť

Je z čoho vyberať, a to aj z  dôvodu, že na našom pomerne malom trhu má zastúpenie veľké množstvo výrobcov a značiek. Viac či menej známych. Siahnuť je najlepšie po overených výrobcoch, a to hneď z niekoľkých jednoduchých dôvodov.

 

Overená kvalita, dlhodobá skúsenosť a dostupný servis. V porovnávacom teste si najlepšie hodnotenie objektívne vyslúžili kuchynské roboty ETA, Bosch a Kenwood.

 

Pozitívne prekvapil aj výrobca Klarstein alebo Delimano. Koniec koncov, kúpa je vždy založená na individuálnych požiadavkách, ak však viete ako pri výbere postupovať, máte veľkú výhodu.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama