Trnavské rybníky
reklama

Ružindol sa posunul dopredu, dostal správnu futbalovú tvár

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 22.6.2022, 15.19, Ján Král

Trénera Martina Kočiša chvália za odvedenú prácu hráči aj starosta obce.

Ružindol sa posunul dopredu, dostal správnu futbalovú tvár

Futbalisti Ružindola - víťazi SWAN 7. ligy A. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Ružindolčania si futbalovú sezónu poriadne užili. SWAN 7. ligu A vyhrali s náskokom trinástich bodov. Triumf potvrdili v treťom zápase od konca súťaže.


Pre mnohých hráčov z Ružindola išlo o zatiaľ najvýraznejší klubový úspech, aký zažili. Platí to aj o dlhoročnom obrancovi klubu Lukášovi Minarovičovi, ktorý dosiahol vôbec prvý postup v kariére.


"Po iné roky sme to väčšinou tak plátali, vždy sme boli radi, keď sme sa umiestnili v pokojných vodách tabuľky. Celú pozitívnu zmenu najviac pripisujem trénerovi Martinovi Kočišovi. Zmenil zaužívaný chaos, keď v nedeľu platilo, že kto prišiel, hral a do poslednej chvíle sme niekedy vôbec nevedeli, kto sa objaví a kto nie. Vždy sme sa len nejako zišli. Dal futbalu v Ružindole tvár, všetci to začali brať pod jeho vedením vážnejšie. Tréningy mali profesionálnu úroveň, všetko si vopred nachystal, prišli sme na ihrisko a hodinu a pol sa makalo. Iba sme sa presúvali zo stanovišťa na iné pripravené stanovište," hovorí Lukáš Minarovič.

ŠUPA technika
reklama


"Dobrá organizácia hry spraví na tejto úrovni medzi tímami veľký rozdiel. U nás si chalani kvôli futbalu menili aj zmeny v robote, pomaly niektorí rušili dovolenky, aby mohli ísť na zápas. Sám som raz išiel na otočku z Tatier, len aby som nastúpil. Všetkých to chytilo a výsledok bol skvelý," povedal.


Po poslednom zápase s Bohdanovcami si futbalisti Ružindola prebrali pohár pre víťaza z rúk podpredsedu Oblastného futbalového zväzu Trnava Vladimíra Púčika a oslavovali spolu s fanúšikmi. 


"Tí sa dokonca vyzbierali a v strede ihriska nám po zotmení odpálili desať minútový ohňostroj, ktorý utekali kúpiť do Smoleníc. Priniesli tiež bengálske ohne, spoluhráč Tomáš Drmola spravil banner s nápisom Titul je náš a spravili sme si "ohnivú" fotografiu s týmto všetkým. Oslavy sa natiahli do rána," usmial sa 35-ročný obranca.

 

Ružindolčanom pri nástupe na posledný zápas urobili uličku slávy futbalisti Bohdanoviec. Vpredu Silvester Grígel, za ním Lukáš Minarovič. Foto: Ján Král

 


Postupový nádych dostala sezóna už na jeseň, keď sa Ružindol prepracoval na čelo tabuľky.

 

"Prvú polsezónu sme hrali dobre, v Dechticiach, doma s Modrankou a Bohdanovcami sme zvíťazili. Modranku sme dokonca preskočili vo vzájomnom dueli, keď viedla súťaž. Im sa prestalo dariť, my sme povyhrávali zápasy a dostali sme sa na čelo tabuľky." 

 

Fotografia z nočných osláv v Ružindole. Foto: OŠK Ružindol

 


Výkony mužstva ocenil aj starosta Ružindola Peter Galanský. "Veľmi sa tešíme, že po dlhých rokoch stagnácie sa nám podaril postup do vyššej súťaže," rozhovoril sa prvý muž obce.


Postup Ružindola je o to cennejší, že ho dosiahli primárne hráči z Ružindola doplnení o niekoľkých "cezpoľných", ktorí však za futbal neberú peniaze.


"Moja podmienka číslo jedna bola, že nikto z hráčov nebude platený. Veľkú zásluhu má tréner Martin Kočiš, ktorý neskutočne chlapcov naburcoval. Na tréningy chodí dvakrát do týždňa 15 až 18 hráčov, čo je na amatérsku súťaž výborné," pokračoval Galanský.

 

Starosta Galanský pred zápasom poďakoval aj trénerovi Martinovi Kočišovi.

 


V Ružindole kladú dôraz aj na budúcnosť, od novej sezóny chcú prihlásiť do súťaží kategória U15, U13 a U11. Chlapcov z okolia preto pozývajú, aby sa pridali do tímu. 


"Chvíľu to vyzeralo, že prioritou je pre niektorých hráčov áčka len postup a potom sa s futbalom rozlúčia, ale tak ich to nabudilo, že sa rozhodli potiahnuť ešte minimálne rok. Preto aj chceme čo najskôr vytvoriť dorastenecké mužstvo, z ktorého by sme dokázali zaplátať časom dieru po odchádzajúcich hráčoch áčka. Vekový priemer tímu je okolo 30 rokov, čo je dosť."

 

Okrem trénera Kočiša dostal po sezóne pamätný dres aj Michal Backa, ktorý patrí k oporám tímu, hoci má už 45 rokov. Foto: Ján Král

 


Ako potvrdil starosta Ružindola, na futbalovom ihrisku sú v pláne investície do infraštruktúry, ktoré by mohli využívať ako mladí hráči, tak áčkari.

 

Rekonštrukciou prejdú šatne, riešiť plánujú elektriku i kanalizáciu, na čo získali tiež zdroje z grantovej schémy Slovenského futbalového zväzu.


Futbal teda popri iných investíciách v obci nezostane bokom. Minulý rok financie putovali do školy, teraz pripravujú novú triedu pre obecnú škôlku, od septembra tak zvýšia kapacitu z troch na štyri triedy. 


"Snažíme sa byť športovo-kultúrnou dedinou, aby sa ľudia spájali a stretávali na kultúrnych i športových podujatiach. Čaká nás Rošindolský trh, na hody bude tiež pestrý program. Robíme rôzne akcie, pre dôchodcov máme petangové ihrisko, pred rokom sme zakúpili stolnotenisové stoly, máme multifunkčné ihrisko. Cez víkend sa hral tiež mariášový turnaj, nedávno sme mali u nás preteky v behu a severskej chôdzi. Snažíme sa deti aj dospelých podnecovať k športu," dodal Galanský.

 

Predseda klubu Miloslav Domorák bol v čase posledného zápasu na dovolenke, aj pre neho je však pripravené poďakovanie vo forme zaskleného dresu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama