Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ako vybrať sandále pre vaše dieťa?

AKTUALITY - Firmy a PR | 24.6.2022, 08.00, reklamný článok

Míňanie stoviek, ak nie tisícok eur na špičkové dizajnérske značky, len aby ste získali viac fotografií hodných sociálnych médií, je pravdepodobne investíciou, ktorú neskôr oľutujete. Pokiaľ to teda nie sú sandále, ktoré podporia rast chodidiel vášho dieťaťa. V tom prípade ste dokázali spojiť módu a funkčnosť, a vaše dieťa sa vám poďakuje. A to by mal byť váš cieľ.

Ako vybrať sandále pre vaše dieťa?

 

Ako vybrať vhodné sandále?

Udržať nohy vášho dieťaťa zdravé znamená viac než len časté nakupovanie nových topánok. Najlepší spôsob, ako pochopiť a správne vybrať detské sandálky, je naučiť sa anatómiu detskej obuvi, a držať sa niekoľkých základných tipov.

 

Prvá vec, ktorú musíte zvážiť je priestor v prednej časti topánky. Táto oblasť musí poskytnúť dostatočný priestor pre rast chodidla vášho dieťaťa.

 

V oblasti špičky by mal byť priestor približne 1 cm, pričom by stále sandále mali poskytovať nohe oporu. Príliš veľké sandále spôsobujú, že sa detská noha nadmerne pohybuje, čo vedie k pľuzgierom alebo mozoľom.

 

Rovnako problémová je aj stielka. Vyberajte detské sandále so stielkou, ktorá bojuje proti pachom a baktériám. Sandále väčšinou rýchlo schnú a dajú sa dobre čistiť, čo je ich výhodou.

 

Vlhké topánky sú totiž ohniskom baktérií a môžu viesť k ďalším zdravotným problémom. Jednou z najdôležitejších častí obuvi pre aktívne deti je podošva.

 

Deti plné energie si prídu na svoje, keď budú skákať, behať a obúvať si sandále, ktoré ich v týchto aktivitách nebudú obmedzovať.

 

Je dôležité nájsť topánky s podrážkou, ktorá je flexibilná, ale zároveň odolná proti pošmyknutiu aby sa predišlo zraneniam. Uistite sa, že ste kúpili špeciálne detské sandále na vybrané športové aktivity, pri ktorých by sa detské chodidlá mohli ľahšie zraniť (napríklad šport alebo turistika).

 

Nákup sandálov s podrážkou, ktorá poskytuje pohodlie napríklad na horúcom piesku, môže tiež výrazne spríjemniť váš výlet na pláž.

 

 

Nákup sandálov, ktoré sedia

Pri kúpe sandálov s uzavretou špičkou je treba hľadať špecifické črty. Problémom je, že pri nakupovaní sandálov nemáte k dispozícií nič, čo by ste mohli využiť ako vodítko – sandále dieťaťu jednoducho musia padnúť, a vy musíte hľadať dovtedy, kým sa to nestane.

 

Najdôležitejšie je vedieť, či má topánka správnu dĺžku a šírku. Zmerajte preto nohu vášho dieťaťa, avšak pozor, chodidlo merajte vždy večer, keď je najpravdepodobnejšie, že noha bude opuchnutá.

 

Použite stenu a nechajte vaše dieťa postaviť sa na papier pätami oprenými o stenu. Obe nohy by mali byť pevne položené na podlahe.

 

Nakreslite malú čiaru tam, kde končí najdlhší prst na každej nohe. Zmerajte vzdialenosť od čiary k stene pre každú nohu.

 

Rovnako môžete na papier aj obkresliť obrys detských nôh. Následne použite tabuľku topánok a odčítajte veľkosť nohy vášho dieťaťa.

 

 

Pozor na sandále po súrodencoch

Vo veľkých rodinách je nosenie topánok po súrodencoch jedným z najlepších spôsobov, ako ušetriť peniaze na nákladoch za detské oblečenie.

 

Oblečenie na hranie sa zvyčajne neoplatí kupovať nové, najmä ak ich hlavným účelom je zašpiniť sa. To, čo je však častým faux pas sú topánky.

 

Mnohí rodičia si neuvedomujú, že cez topánky sa môže šíriť mykóza nôh a nechtov. Taktiež, nie každá detská noha je rovnaká.

 

Topánky, ktoré sú vhodné pre jedno dieťa, môžu brániť rastu nohy iného dieťaťa. Každá topánka sa musí prirodzene prispôsobiť nohe svojho nositeľa.

 

Jednoducho, do topánok sa oplatí investovať. Vyskúšajte napríklad CCC, kde nájdete vhodné detské sandálky pre každý typ rozpočtu, a budete si môcť vybrať vhodný strih, farbu i veľkosť.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda ihneď
reklama