Na majstrovstvá sveta v adventuregolfe sa presadili aj mladí Trnavčania

ŠPORT - Golf | 25.6.2022, 08.00, prispievatelia

Kristína Komár získala zlato, Adrián Kollár nebol ďaleko od pódiového umiestnenia.

Na majstrovstvá sveta v adventuregolfe sa presadili aj mladí Trnavčania

Kristína Komár a Adrian Kollár junior a hráč GK Trnava počas tréningu vo Fínsku. Foto: JT

V dňoch 17. - 19. júna sa vo Fínskom Kuopiu konali Majstrovstvá sveta v adventuregolfe pod záštitou WMF (World minigolf sport federation) World Adventure Golf Masters 2022 Kuopio.

Slovensko malo zastúpenie v kategóriách seniori, seniorky, muži, juniori, juniorky.

A práve v kategórii juniorek sa stala juniorskou Majsterkou sveta Kristína Komár z GK Trnava a na druhom mieste skončila ďalšia slovenská nádej Katka Belková z MTGK Brezno.

V súťaži juniorov obsadil hráč GK Trnava Adrian Kollár 5. miesto. Prvýkrát v histórii slovenského minigolfu zaznela na vrcholnom podujatí slovenská hymna.

Kristína Komár (vpravo) juniorská majsterka sveta  z GK TRNAVA a juniorská vicemajsterka sveta Katarína Belková (vľavo) z MTGK Brezno. Foto: JT