Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Suchá si postup do vyššej súťaže užila, plánuje sa posilniť

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 25.6.2022, 12.00, Ján Král

Úspešný tréner Patrik Macho pokračuje pri tíme aj v ďalšej sezóne.

Suchá si postup do vyššej súťaže užila, plánuje sa posilniť

Roman Bron so šampanským spoluhráčov po potvrdení postupu nešetril. Foto: Ján Král

reklama

 

Futbal v Suchej nad Parnou v posledných rokoch neprežíval vydarené obdobie. Mužstvo postupne zo šiestej ligy spadlo až do ôsmej, nižšie už sa nedalo... Pred sezónou prišiel akoby nový impulz.

 

Do mančaftu prišli zo Zvončína skúsení nositelia kvality - útočník Tomáš Jankovič  a stopér Roman Bron. Vrátil sa Miroslav Hujsi a energiu priniesli šikovní mladíci.


Z tímu sa razom stal úplne iný mančaft, čo naznačil už vyradením Bieleho Kostola v úvodnom kole Bestrent Cup-u.

reklama

 

V oblastnej pohárovej súťaži napokon družstvo prišlo až do semifinále, kde bol nad ich sily o dve súťaže vyššie hrajúci Červeník, neskorší víťaz pohára.


Suchá si však všetko vynahradila v lige, kde si vybojovala postup. Konkurenta mala mimoriadne zdatného, Šúrovce ukázali veľký potenciál a do posledného kola mohli postúpiť.


Suchej stačila v Bukovej remíza, ktorú uhrala a po výsledku 0:0 mohli vypuknúť oslavy.


"Teším sa, až príliš," povedal predseda klubu Ján Surový, ktorý pre klub pracuje už približne 40 rokov. Aj jeho zásluhou patrí ihrisko v obci k jednému z najlepších v regióne.

 

Ján Surový s pohárom pre víťaza 8. ligy.

 


"Za mojej éry boli v klube výstupy hore, no v posledných rokoch aj veľké pády. Teší ma, že sa to konečne skonsolidovalo a aspoň z tejto ôsmej ligy sme sa dostali. Keď sa nám podarí, čo máme rozrobené a posilníme sa, môže byť aj ďalšia sezóna zaujímavá. Pravda, ako skončíme, to ale až čas ukáže," pokračoval šéf klubu.


Tréner Patrik Macho prevzal taktovku v klube počas zimnej prestávky po dvojici Tomáš Nagy - Marek Melkner. 


"Zažil som prvýkrát ako tréner niečo takéto. Ako hráč som postúpil so Zvončínom. Ako kouč sa však teším, že je vidieť, že robota s mužstvom mala zmysel."

 

Tréner Patrik Macho (v zelenom) objíma Tomáša Jankoviča, ktorý pre zranenie sezónu nedohral. 

 


Ako sa hovorí, posledný krok býva najťažší. V podaní Suchej to platilo, v záverečných dvoch kolách remizovala - doma so Šúrovcami a v Bukovej.


"Väčšina kolektívu ešte postup nezažila, oslavy som im doprial," poznamenal Patrik Macho.


Pri tíme bude pokračovať i v novej sezóne, zo Zvončína majú prísť šikovní dorastenci Jakub Rúčka a Martin Slovák. V klube riešia aj ďalšie posily.

 
"Potrebujeme hlavne, aby sa dali dokopy chalani, ktorí sú zranení. Keby sme mužstvo dobre doplnili, určite môžeme hrať v tabuľke, nehovorím, že o postup, ale niekde vyššie áno," uzavrel Macho.

 

Fridrichovci. Zľava Ľuboš, mama Mária, Mário a najmladší Erik. Triumf poslali do neba otcovi, dedkovi a manželovi.

 


Z hráčov to vyzerá tak, že s futbalom skončí Pavol Valovič. Ďalší skúsený Ľuboš Fridrich nám po stretnutí naznačil, že by mohol potiahnuť ďalšiu sezónu. 


Po záverečnom stretnutí si tento vysoký útočník prerobený na stopéra vychutnal majstrovské oslavy. Ako prvý dvihol nad hlavu pohár pre víťaza súťaže.

 

Neskôr si pri trofeji zaspomínal spolu so synom Erikom, ktorý je brankárom Suchej a bratom Máriom (vedúci mužstva)  na svojho zosnulého otca Jozefa, ktorý navždy odišiel pred rokom.


V hľadisku už tak drží palce Fridrichovcom iba mama Mária, ktorá tiež svojho času hrávala futbal a teraz nechýba pri ihrisku, keď hrá Suchá zápas. Za minulú sezónu vynechala iba jediný.

 

Víťaz Select 8. ligy A - Suchá nad Parnou.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama