Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Kláštorný antikvariát v centre Trnavy ponúka hodnotné knihy aj omšové vína

AKTUALITY - Trnava | 28.6.2022, 07.00, prispievatelia

Knihy sú tu možno ošúchané, možno majú už nejaký ten rok či desaťročia za sebou, ale práve to je pridanou hodnotou kníh v antikvariátoch

Kláštorný antikvariát v centre Trnavy ponúka hodnotné knihy aj omšové vína

Kláštorný antikvariát v centre Trnavy požehnal jezuitský kňaz Martin Halčák. FOTO: pm

reklama

 

V Kláštornom antikvariáte na Františkánskej ulici 34 v Trnave našli svoj dočasný domov stovky kníh, ktoré už v bežných kníhkupectvách nezoženiete. Knihy sú možno staré, možno trochu ošúchané, ale práve to je prednosťou kníh v antikvariáte.

 

Ak teda hľadáte hodnotnú knihu, ktorú by ste chceli mať, určite sa oplatí prísťdo centra Trnavy. A môžete sa zastaviť aj keď žiadnu konkrétnu knihu nehľadáte, možno vás zaujme niečo z jeho ponuky.

 

Okrem kníh si v tomto jedinečnom priestore bývalej koniarne z 18. storočia možno kúpiť aj omšové vína, ktoré sú čisto prírodnými produktami.

reklama

 

Ľudia si tu podľa prevádzkovateľa Kláštorného antikvariátu Miroslava Sokoloviča môžu len tak posedieť, dať si popri listovaní v starých knihách kávu alebo iný nápoj. Antikvariát sa špecializuje na kresťanskú literatúru, ale jeho ponuka je širšia.

 

„Máme bohatú ponuku biblií a kresťanskej literatúry, knihy o histórii, dejinách Trnavy, životopisy, knihy z oblasti filozofie, spoločenských vied a ďalšie. A čo je možno prekvapujúce, ľudia aj v tejto dobe ešte stále zháňajú aj poéziu,“ hovorí o prvých skúsenostiach z prevádzkovania „kamenného“ antikavriátu Sokolovič.

 

Okrem kníh ponúka Kláštorný antikvariát aj omšové vína. Ide o prírodné produkty vyrábané podľa prísnych podmienok stanovených Kódexom kánonického práva. FOTO:pm


 

Jeho ambíciou je ponúkať viac produktov, ktoré pochádzajú z kláštorov, lenže na Slovensku ich je zatiaľ málo. Časom by chcel v priestoroch antikavriátu robiť prezentácie kníh, diskusie, možno výstavy.

 

V Trnave je dosť kníhkupectiev s novými knihami ktoré produkujú rôzne vydavateľstvá. Ale kvalitu overenú časom ponúkajú len antikvariáty, tých je, žiaľ, v prvom slobodnom kráľovskom meste ako šafranu.

 

Jeden z mála nájdete v priestoroch jezuitov na Františkánskej ulici 34, len kúsok od františkánskeho kostola, alebo na proanima.sk.

 

Kláštorný antikvariát nájdete za touto bránou na Františkánskej ulici. Foto: pm

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama