Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Nového majiteľa s v re-use centre našlo za rok vyše 11 tisíc použitých vecí

AKTUALITY - Trnava | 27.6.2022, 11.56, prispievatelia

Predmety, ktoré by možno už skončili na skládke odpadu, dostávajú v tomto centre šancu, aby ešte poslúžili niekomu ďalšiemu.

Nového majiteľa s v re-use centre našlo za rok vyše 11 tisíc použitých vecí

Re-use centrum na Ulici J. Bottu v Trnave má za sebou prvý rok fungovania. FOTO: fcc

reklama

 

Za prvý rok fungovania re-use centra v Trnave si nový domov našlo už 11 600 použitých vecí.

 

Celkový obrat re-use centra za toto obdobie bol takmer 30-tisíc eur, aj keď ceny sa tu pohybujú od 50 centov do maximálne osem eur. Spoločnosť FCC o tom informovala v tlačovej správe.

 

Do centra môžu ľudia priniesť veci, ktoré už nepotrebujú a zároveň si tu môžu vybrať niečo užitočné pre seba. Prvé trnavské re-use centrum s názvom Back2Life otvorili pred rokom na mieste bývalého zberného dvora na Ulici Jána Bottu.

reklama

 

FCC považuje fungovanie re-use centra za úspešné. Obchodný model sa podľa manažérky komunikácie spoločnosti Zuzany Krenyitzkej osvedčil ako vhodná forma podpory cirkulárnej ekonomiky.

 

„Je vzorom pre mnohé ďalšie mestá a obce. Keď klient nahliadne do interiéru alebo navštívi web stránku, okamžite pochopí, že ide o prevádzku, ktorá podporuje cirkulárnu ekonomiku. Zákazníka tu často potešia aj zaujímavosti, ktoré pripomínajú staré časy. Okrem dobrého pocitu z výhodného nákupu alebo darovania, si odnáša aj pocit, že prispel k ochrane životného prostredia. Predmet, ktorý by možno skončil na skládke, poslúži ešte niekomu inému,“ povedala Zuzana Krenyitzká.

 

Zmyslom prvého trnavského re-use centra je ukázať, ako možno jednoducho predĺžiť život veciam, predchádzať vzniku odpadu a šetriť životné prostredie. Všetky darované veci nájdu záujemcovia nielen priamo v zbernom sklade na Bottovej ulici, ale aj v e-shope.

 

Výťažok z predaja bol využitý na vybudovanie zdieľanej dielne, časť prostriedkov z re-use centra využilo mesto Trnava na niektoré zelené opatrenia, vrátane výsadby stromov.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama