Trnavské rybníky
reklama

Potíte sa cez leto v kuchyni? A máte vôbec zateplenú fasádu domu?

SERVIS - Dom a záhrada | 28.6.2022, 19.55, reklamný článok

Počas letných horúčav sa ľahko môže stať, že teploty v interiéroch budú vyššie ako by sme si predstavovali. Ak si teraz odmyslíme špecifiká, ktorými sú orientácie jednotlivých miestností, prípadne fakt, či ide o podkrovnú izbu, alebo nie, najviac „horúcou“ miestnosťou býva kuchyňa.

Potíte sa cez leto v kuchyni? A máte vôbec zateplenú fasádu domu?

Ilustračné foto: Try_my_best / Shutterstock.com


Ani najlepší digestor niekedy nestačí

Vyššie uvedené sa však týka kuchýň, ktoré sú aj reálne využívané na varenie, či pečenie a neslúžia len „na okrasu“. A práve príprava pokrmov je dôvod, prečo býva teplota v kuchyni vyššia ako v iných miestnostiach. Bez „generovania“ tepla sa to skrátka nezaobíde.

 

Samozrejme, každá kuchyňa by mala mať spoľahlivé odsávanie digestorom, či vetranie cez okná. A je jedno, či ide o „klasickú“ kuchyňu, alebo hovoríme o moderných kuchyniach s ostrovčekom, ktoré sa tešia veľkej obľube všade tam, kde je v kuchyni dostatok miesta, čiže hlavne v rodinných domoch. Vlhkosť a pary vznikajúce pri varení majú za následok aj vyššiu teplotu v kuchyni.

 

 

Zateplenie, ktoré vydrží a vy tak budete mať o príjemnú klímu doma postarané roky

Vetranie však často nie je možné práve preto, že vonku je ešte väčšia horúčava a digestor na všetko nestačí. Ak je vo vašej kuchyni počas varenia/pečenia príliš horúco prakticky okamžite, mali by ste sa zamerať nie na teplo vytvárané počas prípravy pokrmov, ale na teplo, ktoré je vo vašej kuchyni ešte pred varením.

 

A tu sa dostávame k zásadnej otázke: máte zateplenú fasádu? Pojem „zateplená“ pôsobí zavádzajúco, keďže pri zateplovaní nejde len o to, aby vám bolo počas zimy teplejšie, ale o tepelnú izoláciu vo všeobecnosti.

 

A tak dokážu kvalitné EPS dosky aj cez leto pomôcť k dosiahnutiu ideálnej klímy vo vašej domácnosti. Kuchyňa nie je výnimkou. Okrem toho majú EPS dosky výhodu v tom, že si držia tvar, odolávajú chemikáliám a tieto vlastnosti sa časom nemenia.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama