Trnavské rybníky
reklama

Laserová tlačiareň môže byť dobrou voľbou aj do domácnosti

AKTUALITY - Firmy | 29.6.2022, 20.12, reklamný článok

Tlačiareň je neoddeliteľnou súčasťou zrejme každej kancelárie. Výnimkou nie sú ani v domácnostiach aj keď ani zďaleka sa nedá povedať, že by každá domácnosť, v ktorej je počítač, či laptop, mala aj tlačiareň.

Laserová tlačiareň môže byť dobrou voľbou aj do domácnosti

Ilustračné foto: jittawit21 / Shutterstock.com


Ak neplánujete tlačiť fotografie, zvážte laserovú tlačiareň

Rozdiel medzi využívaním tlačiarní v kanceláriách a v domácnostiach nie je len o tom, kde sú využívané častejšie. Vo väčšine prípadov je rozdiel aj v tom, aký druh tlačiarne sa využíva. Zatiaľ čo v kanceláriách dominujú laserové tlačiarne, v domácnostiach naopak tlačiarne atramentové.

 

Avšak to neznamená, že pri kúpe tlačiarne do domácnosti by ste mali automaticky siahať po atramentovej tlačiarni. Aj laserové tlačiarne majú vlastnosti, ktoré môžu osloviť aj domácich používateľov.

 

Najskôr však spomeňme dôvod, prečo by pre vás bola laserová tlačiareň zlou voľbou. Ak plánujete tlačiareň využívať nielen na tlač dokumentov, napríklad seminárnych prác, ale plánujete tlačiť aj pokročilejšiu grafiku a hlavne fotografie, určite siahnite po atramentovej tlačiarni.

 

Aj napriek tomu, že laserové tlačiarne majú množstvo výhod, v kvalite vytlačených fotografií zaostávajú za ich atramentovými „príbuznými“.

 

 

Ekonomickejšia tlač a žiadny problém s tonermi ani pri dlhšej nečinnosti

Ak však doma plánujete tlačiť len dokumenty, laserová tlačiareň bude skvelou voľbou aj napriek tomu, že ich obstarávacia cena je vyššia ako cena atramentových tlačiarní. Investícia sa vám vráti vďaka tomu, že tlač na laserových tlačiarňach je výrazne lacnejšia, keďže lacné tonery vytlačia násobne viac strán ako atramentové náplne.

 

Táto výhoda sa samozrejme prejaví výraznejšie ak doma budete tlačiť častejšie, ale aj v prípade, že budete tlačiť menej strán, má kúpa laserovej tlačiarne zmysel. Tonery totižto nevysychajú ako atramentové náplne. A to ani v prípade dlhšej nečinnosti.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama