Trnavské rybníky
reklama

Na Vážskej cyklomagistrále pri Piešťanoch sa cez víkend zranili cyklisti

AKTUALITY - Piešťany | 27.6.2022, 14.04, prispievatelia

Polícia pripomína, že nedostatky na cestách, rôzne výmole a nerovnosti môžu aj občania nahlásiť priamo správcovi komunikácie.

Na Vážskej cyklomagistrále pri Piešťanoch sa cez víkend zranili cyklisti

Takéto nepríjemné prekvapenie na novom povrchu cyklomagistrály cyklisti evidentne nečakali. FOTO: PZ SR

Cukrovar
reklama

 

 Dve nehody cyklistov na nedávnom otvorenom cyklochodníku z Piešťan do Hornej Stredy zaevidovala polícia počas víkendu.

 

Za nehody môže okrem nepozornosti cyklistov aj hrboľ na novom cyklochodníku, ktorý je súčasťou rozsiahleho projektu Vážskej cyklomagistrály.

 

Ako informovala polícia na sociálnej sieti, v sobotu dopoludnia si nerovnosť na asfaltovom povrchu nevšimol 67-ročný cyklista. Nabehol na ňu a spadol tak nešťastne, že ho záchranári museli s vážnym úrazom hlavy transportovať do piešťanskej nemocnice.

Munipolis Trnava
reklama

 

V nedeľu na tom istom mieste policajti dokumentovali ďalšiu nehodu. 41-ročný cyklista chcel predchádzať v smere jazdy 53-ročnú cyklistku.

 

Prešiel do stredu cyklotrasy, kde už nestihol zareagovať na nerovnosť, stratil stabilitu a dostal sa do kolíznej situácie s cyklistkou. Tá si pri páde na zem zranila zápästie, podľa predbežnej správy z nemocnice ide o ľahké zranenie.

 

Muž bol s drobným oderkami jednorazovo ošetrený. Obaja cyklisti mali dychové skúšky na alkohol negatívne. Nehody sú naďalej v štádiu policajného objasňovania.

 

Polícia pripomína že za zjazdnosť cesty na cyklochodníku je zodpovedný správca komunikácie. Cyklista je však povinný sa na jazdu plne sústrediť a v prípade, že nie je cestička pre cyklistov zjazdná, jazdí sa pri pravom okraji vozovky.

 

Nedostatky na cestách, rôzne výmole a nerovnosti môžu aj občania nahlásiť priamo správcovi komunikácie.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama