Trnavské rybníky
reklama

Najúčinnejší spôsob domáceho bielenia zubov? Pásiky a biela diéta

AKTUALITY - Firmy | 30.6.2022, 14.08, reklamný článok

Čo sa našich zubov týka, okrem toho, že je pre nás dôležitý ich stav a teda absencia kazov a iných problémov, dbáme aj o to, ako vyzerajú. Veď kto by nechcel žiarivo biely úsmev? Problémom je, že nie vždy je jednoduché ho dosiahnuť.

Najúčinnejší spôsob domáceho bielenia zubov? Pásiky a biela diéta

Ilustračné foto: djile / Shutterstock.com

 

Ak je problém pod zubnou sklovinou, obráťte sa na zubára alebo na bieliace pásiky

Často aj pri pravidelnom čistení zubov môžeme badať, že nie sú úplne biele. Ak vám nepomáha žiadna zubná pasta, problém bude pod zubnou sklovinou.

 

Práve tam totižto môžu byť usadeniny, ktoré spôsobujú zafarbenie zubov a bez ohľadu na to, akú zubnú pastu použijete (kľudne aj bieliacu), tá tam nedokáže pôsobiť.

 

Riešenie vám môže poskytnúť zubný lekár ambulantným bielením, ale zuby si môžete vybieliť aj doma. Bieliť si zuby doma však neznamená, že by ste mali siahnuť po rôznych pochybných „babských“ receptoch.

 

To máte ako s akustickou izoláciou domácnosti. Len profesionálne riešenie vám naozaj pomôže a platí to aj pri bielení zubov. Používajte preto overené a kvalitné bieliace pásiky.

 

 

Účinnosť bieliacich pásikov môžete zvýšiť bielou diétou

Neexistuje lepší „nástroj“ na účinné bielenie zubov doma ako práve kvalitné bieliace pásiky. Pôsobia pod zubnou sklovinou a tak dokážu zuby vybieliť aj v prípadoch, keď na to nestačí bieliaca zubná pasta.

 

Počas kúry, ktorej dĺžka závisí od konkrétneho druhu pásikov, môžete účinok podporiť aj tým, že budete dodržiavať takzvanú bielu diétu.

 

Tá spočíva v tom, že sa budete vyhýbať alebo aspoň čo najviac obmedzíte konzumáciu čaju (hlavne zeleného a čierneho), kávy, čučoriedok, cvikle, červeného vína, sójovej omáčky a tekvicového oleja.

 

Ak fajčíte, túžba po bielych zuboch je ďalší z dôvodov, prečo by ste mali prestať. Absencia fajčenia taktiež patrí do bielej diéty. Cigarety a vyššie uvedené potraviny totižto spôsobujú zafarbenie zubov, ktorého je ťažké sa zbaviť.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama