Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Platené parkovanie ide aj na Clementisovu a Šafárikovu ulicu

AKTUALITY - Trnava | 28.6.2022, 14.27, prispievatelia

Mestské zastupiteľstvo v Trnave schválilo ďalšie zóny s rezidentským parkovaním, poslanci zároveň znížili ceny parkovacích kariet pre Trnavčanov zónach B.

Platené parkovanie ide aj na Clementisovu a Šafárikovu ulicu

Obyvatelia s trvalým alebo prechodným pobytom na Clementisovej tu budú môcť parkovať za jedno euro na rok, ďalší vodiči si priplatia. Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

reklama

 

Trnava rozšíri platené parkovanie so zvýhodnením rezidentov do ďalších dvoch lokalít na sídliskách.

 

Od 1. septembra bude spoplatnené parkovanie na všetkých komunikáciách na Clementisovej ulici a Šafárikovej ulici. Mestské zastupiteľstvo v Trnave o tom rozhodlo na dnešnom rokovaní.

 

Trnava tak pokračuje s rozširovaním plateného parkovania mimo centra, ktoré samospráva odštartovala minulý rok na sídlisku Ľ. Podjavorinskej a v tomto roku ním pokračovala na Spartakovskej ulici.

reklama

 

Už od 1. júla budú spoplatnené aj ďalšie lokality mimo centra mesta, pôjde o zónu R3 v okolí Hlbokej ulice, zónu R4 okolí Hospodárskej ulice a zónu R5 v okolí Ulice Andreja Hlinku.

 

Zóna plateného parkovania na Clementisovej na sídlisku Družba bude označená ako R6 a na Šafárikovej ulici v časti Prednádražie ako R7. Parkovanie tam bude spoplatnené nonstop, vodiči zaplatia za hodinu od 0,90 do 1,10 eura, podľa spôsobu platby.

 

Pri jednorazových platbách je najvýhodnejšia platba cez mestskú webovú aplikáciu, najmenej výhodná je platba cez SMS.

 

Rezidenti, teda ľudia s trvalým alebo prechodným pobytom, si môžu vybaviť parkovanie za jedno euro na rok pre prvé vozidlo a za 99 eur na rok pre druhé vozidlo. Rezidenti môžu získať aj určitý časový kredit pre parkovanie návštev.

 

Nové všeobecne záväzné nariadenie zároveň zvyšuje počet parkovísk v meste zaradených do zvýhodnenej zóny B a znižuje ceny za parkovacie karty pre Trnavčanov na týchto parkoviskách.

 

Namiesto terajších 150 eur za rok zaplatia Trnavčania za ročnú kartu len 50 eur, za polročnú 30 a štvrťročnú 20 eur.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama