Trnavské rybníky
reklama

Prengo cup získal Olympic Trnava, medzi ženami dominovali Pressburger Ladies

ŠPORT - Futbal | 28.6.2022, 17.13, prispievatelia

Finálové zápasy sa hrali na mobilnom ihrisku na pešej zóne v Trnave, mohli sa tak pochváliť parádnou kulisou.

Prengo cup získal Olympic Trnava, medzi ženami dominovali Pressburger Ladies

Finálové zápasy Prengo Cupu sa hrali v klietke na pešej zóne v Trnave, bol to dobrý nápad. FOTO: Jakub Kovalík

Púpavy pri aleji
reklama

 

Najväčší turnaj mužov a žien v malom futbale na Slovensku Prengo cup má za sebou už 10. kapitolu. V Trnave sa na ňom predstavilo dovedna 82 tímov v žiackej, ženskej a mužskej kategórii, z toho v hlavnej kategórii ich bolo 60.

 

Ambasádormi turnaja boli, rovnako ako po minulé roky, futbalová osobnosť Dušan Radolský a stále aktívny futbalista Dano Benkovský.

 

Medzi ženami sa skončila dvojročná nadvláda Myjavčaniek, z titulu sa tešilo družstvo Pressburger Ladies, ktoré vo finále zdolalo Slovenské pivárky ZŤP Nadlice. Tretie boli dievčatá reprezentujúce ŠK 2011 Pečeňady.

ŠUPA technika
reklama

 

Zlatým klincom bolo vyvrcholenie v mužskej kategórii, kam sa prebojovali až tri domáce trnavské tímy a B-Team Kežmarok. Do finále postúpili podľa očakávania najväčší favoriti turnaja – Oligarchovia, ktorí vyhrali predošlé dva ročníky a hviezdami nabitý ŠK Olympic Trnava.

 

V jeho tíme hrali aj dvaja účastníci majstrovstiev sveta v sálovom futbale Laco Doka a Ivo Hrabalík. Hoci dnes už to nie sú mladíci, stále to s loptou vedia.

 

Hviezdami nabitý ŠK Olympic Trnava vo finále zdolal Oligarchov. FOTO: pc

 

V dramatickom finále žiaril autor hetriku Dano Benkovský, no Oligarchovia dokázali vždy skóre dobehnúť. O všetkom rozhodol v posledných sekundách svojou individuálnou akciou Stano Holič a po prvý raz sa z triumfu tešili hráči Olympiku. Tretie miesto získali Kežmarčania, ktorí v rozstrele zdolali Górnik revival.

 

„Veľmi sme chceli na desiaty ročník nachystať niečo netradičné. Mrzelo nás, že na záverečné zápasy si ťažko hľadajú cestu návštevníci. Ak sme chceli divákov a atmosféru, tak sme museli turnaj preniesť bližšie do centra. To sa podarilo a hralo pred parádnou kulisou,“ ozrejmil autor nápadu umiestniť mobilné ihrisko pre záverečné zápasy na pešiu zónu a zároveň riaditeľ turnaja Martin Michalík.

 

Ďalšou zaujímavosťou tohto ročníka bolo, že na ňom hrali aj dvaja rodení Brazílčania, čo dodalo turnaju medzinárodný rozmer.

 

Krásny príbeh napísal aj ambasádor turnaja Dano Benkovský, keďže on vyhral mužskú kategóriu a žiacku zasa jeho syn Jakub.

(ts/pm)


 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama