Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Trnave pribudnú počas leta dva ďalšie cyklochodníky

AKTUALITY - Trnava | 30.6.2022, 11.20, prispievatelia

Cyklistické prepojenie južnej časti mesta s centrom pripravovala radnica celé roky, investíciu brzdilo bývalé vedenie nemocnice.

V Trnave pribudnú počas leta dva ďalšie cyklochodníky

Zaparkované autá pôjdu spred areálu nemocnice preč, povedie tadiaľ cyklochodník. FOTO: pm

reklama

 

Mesto Trnava začne v najbližších dňoch s výstavbou cyklochodníka, ktorý spojí Zelenečskú ulicu s Námestím SNP, ako aj cyklochodníka a chodníka pre chodcov na Piešťanskej ulici.

 

Tieto investície bude samospráva financovať z vlastných peňazí, pretože ešte neboli vyhodnotené jej žiadostí o nenávratný finančný príspevok z eurofondov.

 

„Výstavbu sme v týchto prípadoch zazmluvnili, budeme ju financovať z vlastných zdrojov. Samozrejme, budem radšej, keď získame nenávratné finančné príspevky a mestské peniaze presunieme do iných aktivít,“ povedal primátor Trnavy Peter Bročka.

reklama

 

Cyklochodník zo Zelenečskej ulice na Námestie SNP bude stáť podľa zmluvy takmer 350-tisíc eur, stavebná firma bude mať na práce tri mesiace od prevzatia staveniska. Trnava sa o vybudovanie cyklistickej spojnice južnej časti mesta s centrom v dĺžke 840 metrov usilovala už niekoľko rokov, Peter Bročka ju mal vo volebnom programe už v roku 2014.

 

Investícii bránila Fakultná nemocnica, jej vedenie nesúhlas vysvetľovalo križovaním cyklotrasy s východmi z areálu nemocnice ako aj obavami o stratu parkovacích miest pre pacientov.

 

Až s terajším vedením nemocnice došlo k dohode, ktorá umožnila vydanie stavebného povolenia. Cyklochodník a chodník na Piešťanskej ulici bude stáť takmer 600-tisíc eur, hotový má byť do dvoch mesiacov.

 

Mesto Trnava už vyhlásilo verejné obstarávanie na zhotoviteľa dvojkilometrovej cyklotrasy na Bottovej a Moyzesovej ulici.

 

Na túto investíciu sa podľa primátora Bročku bude uchádzať o financie z Plánu obnovy a odolnosti, kde je v prvej výzve na budovanie cyklistickej infraštruktúry vyčlenených viac ako 36 miliónov eur.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama