Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Združenie Trnava pre každého kritizuje rušenie zberných dvorov v meste

AKTUALITY - Voľby | 30.6.2022, 16.04, prispievatelia

Zberné dvory je podľa združenia potrebné modernizovať a ich počet upraviť tak, aby bol dostatočný.

Združenie Trnava pre každého kritizuje rušenie zberných dvorov v meste

Zberný dvor na Sasinkovej zrušili, pretože zasahoval do plánovanej kruhovej križovatky. Archívne foto: Pavol Machovič

reklama

 

Občianske združenie Trnava pre každého kritizuje vedenie mesta za znižovanie počtu zberných dvorov, do ktorých Trnavčania odkladajú napríklad nadrozmerné odpady.

 

Podľa odborníka tohto združenia na životné prostredie Jána Jobba je nevyhnutné zberné dvory modernizovať a upraviť ich počet tak, aby bol dostatočný.

 

Jobb na tlačovej konferencii pripomenul, že samosprávy môžu na zberné dvory získať peniaze z eurofondov prostredníctvom operačného programu, ktorý je zameraný na triedenie komunálneho odpadu.

reklama

 

„Súčasné vedenie mesta ide presne opačnou cestou, počet zberných dvorov znižuje. Počas dvoch rokov boli zrušené dva zberné dvory, na uliciach Jána Bottu a Sasinkovej, a hovorí sa o rušení ďalšieho. Takto Trnava nikdy nebude čistejšia, čierne skládky odpadu budú v našom meste stále reálne existovať,“ povedal Jobb.

 

Upozornil tiež na to, že Trnava zotrváva pri skládkovaní komunálneho odpadu, ktoré sa postupne stáva najdrahším spôsobom nakladania s odpadom. V súčasnosti prebieha schvaľovací proces na rozšírenie skládky komunálneho odpadu na Zavarskej ceste o ďalších 220 000 metrov kubických.

 

Podľa lídra združenia Trnava pre každého a kandidáta na primátora Branislava Baroša by Trnava mohla byť mestom s inovatívnou technológiou na likvidáciu odpadu, ktorá je vyvíjaná práve v Trnavskom kraji.

 

Je to podľa neho takmer bezemisná alternatíva voči napríklad spaľovniam. Ide o systém, ktorý dokáže zužitkovať komunálny odpad a bez emisií z neho vytvoriť metanol, ktorý má veľmi široké využitie, či už v priemysle alebo osobnej, nákladnej či leteckej doprave.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama