Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak získal na prestup Paura, zazmluvnil si aj talentovaného Bukovského

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.7.2022, 13.03, Ján Král

Andeli získali hráča pre A-tím a urobili aj investíciu do budúcnosti.

Spartak získal na prestup Paura, zazmluvnil si aj talentovaného Bukovského

Hráčov manažér Neuschel, nová posila Spartaka Paur a prezident Spartaka Macho po podpise zmluvy. Foto: Ján Král

reklama

 

Spartak Trnava získal ďalšieho skúseného futbalistu. V piatok podpísal s andelmi dvojročný kontrakt Jakub Paur, naposledy hráč MŠK Žilina.


Na piatkový prípravný zápas do slovinskej Lendavy, kde sa červeno-čierni stretnú s Dinamom Záhreb, ešte necestuje, k tímu sa pripojí v pondelok, práve v deň svojich tridsiatich narodenín.


"Bude to môj prvý tréning s tímom, asi rovno budem musieť niečo priniesť aj do kabíny. Verím, že tento prestup bude pozitívny pre mňa aj pre klub," povedal Jakub Paur po podpise zmluvy. 

reklama


Univerzálny futbalista, ktorý okrem Žiliny hrával aj za Zlaté Moravce a Trenčín, má v popise práce pozíciu stredopoliara, hrával však už aj na hrote útoku, či dokonca v obrane.


"Tréner mi hovoril, že počíta so mnou do stredu zálohy, potreboval by ma v tíme. Pre mňa je to veľká česť, verím, že ho nesklamem a pozíciu si zastanem," pridala nová trnavská akvizícia.


Ponuky na prestup mal aj z iných slovenských klubov, zo zahraničia sa objavila možnosť hrať druhú ligu. "Nechcel som už ďalej čakať, zavážilo, že ma tréner chce v tíme, rozhodol som sa pre Trnavu aj pre jej ciele."


„Jakub je univerzálny hráč použiteľný na viacerých postoch,  som rád, že sa nám podaril dotiahnuť prestup hráča, ktorého si vyžiadal do svojho systému tréner Gašparík. Je to skúsený futbalista, ktorý môže zaskočiť na viacerých pozíciách v tíme,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.


„Z nášho tímu po sezóne odišli Ramadan, Vlasko a Grič, hľadali sme za nich alternatívy. Priviedli sme Oseniho, Štefánika a Paura. Ide o skúseného hráča, ktorý by nemal mať problém s naším systémom, verím, že prinesie v ofenzíve pridanú hodnotu. Veľmi sa mi páči, že je to bojovný typ, dokáže byť lídrom na ihrisku. Súčasť jeho hry sú tiež emócie, aj preto sa hodí do Trnavy,“ vyjadril sa na margo nového hráča v tíme tréner Spartaka Michal Gašparík.

 

V Trnave potvrdili aj jeden odchod. Týka sa funkcionárskeho tímu. Na pozícii generálneho manažéra už nepokračuje Andrej Kalina, ktorý sa vracia do druholigovej Petržalky.

 


Štrnásťročný Bukovský s prvou zmluvou

Červeno-čierni okrem podpisu zmluvy s Jakom Paurom predstavili aj investíciu do budúcnosti. Prvý kontrakt v Spartaku dostal David Bukovský. Stále len 14-ročný útočník má so Spartakom uzavretú talentovú zmluvu. 


Ide o mládežníckeho reprezentanta, ktorý hrával v minulej sezóne za kategóriu U15. S tímom sa stal majstrom Slovenska, vo finále v Banskej Bystrici zdolali zverenci trénera Tomáša Kaníka Žilinu 3:0, Bukovský dal dva góly a na jeden prihral Kopajovi.


„David je mimoriadny talent, typický trnavský hráč, ktorý vyniká v bežeckých súbojoch, nemá problém so stretmi s protihráčmi, je rýchlostný typ a dokáže zakončovať oboma nohami. Vidím v ňom veľkú perspektívu, pravda, platí, že musí na sebe tvrdo pracovať, lebo len talent dnes vo futbale nestačí a nie každý zvládne prechod od mládeže k mužom. Ak sa mu to však v budúcnosti podarí, môže byť pre klub veľmi zaujímavým hráčom,“ povedal na margo Bukovského prezident Spartaka Peter Macho.

 

David Bukovský. Foto: ST

 


Bukovský je najmladším hráčom, ktorý kedy v Spartaku dostal kontrakt. Keď ho jeho rodičia podpisovali, hráč mal 14 rokov a 307 dní.


V novej sezóne by už mal hrávať za kategóriu U17, keďže v Spartaku ho plánujú posunúť pre kvalitnú výkonnosť o úroveň vyššie.
Bukovského vybrali prednedávnom ako odmenu za výkony aj na poznávací pobyt, v rámci ktorého skupina mladíkov zo Slovenska navštívila tréning Manchestru United a stretla sa aj s hráčmi A-tímu vrátane hviezdneho Cristiana Ronalda.

 

Časť umelej trávy sa prepadla

Na ihrisku s umelou trávou v areáli trnavskej Slávii opravujú v týchto dňoch prepadnuté miesto hracej plochy.

 

Ako sa ukázalo po odkrytí problémového úseku, pod podložím prasklo potrubie, ktoré ihrisko podmývalo a spôsobilo daný problém.

 

Prasknuté potrubie narobilo problémy. Foto: trnavskyhlas.sk

 


Spomínaný umelý trávnik na Slávii slúži pre potreby futbalistov z Trnavy a okolia od novembra 2019. Medzičasom za ním vyrástla ďalšia plocha s umelým trávnikom.

 

Hoci je vizuálne hotová už od zimy, ešte stále nie je prístupná na tréningy ani zápasy.

 

Čaká sa na dokončenie stavebných prác v okolí súvisiacich najmä s budovaním bežeckých trás, po ktorých prebehnú potrebné formality a ihrisko budú môcť začať využívať futbalové kluby.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama