Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Kolobežkár narazil na Zelenečskej ulici do auta, nafúkal viac ako jedno promile

AKTUALITY - Trnava | 1.7.2022, 11.53, prispievatelia

Okrem toho viezol v rozpore s pravidlami na elektrickej kolobežke aj ďalšiu osobu.

Kolobežkár narazil na Zelenečskej ulici do auta, nafúkal viac ako jedno promile

Alkohol nepatrí nielen za volant, ale ani za riadidlá kolobežky. FOTO: PZ

reklama

 

Dopravnú nehodu osobného auta a e-kolobežky riešili policajti vo štvrtok večer na križovatke Zelenečskej ulice s Gorkého ulicou v Trnave.

 

Ako informovala polícia, 15-ročný vodič viezol na kolobežke po chodníku aj o rok staršieho kamaráta. Pri prechádzaní cez cestu podľa polície narazil do auta, ktoré stálo na hranici križovatky.

 

Policajti však zistili u 15 ročného vodiča kolobežky alkohol. Dychová skúška ukázala viac ako 1 promile, ďalšiu jazdu mu zakázali.

reklama

 

Okrem alkoholu je mladík zodpovedný aj za to, že viezol na e – kolobežke ďalšiu osobu a za nesprávny spôsob jazdy. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania a po jej ukončení bude vec riešená v správnom konaní.

 

Polícia v súvislosti s touto nehodou upozorňuje, že vodič elektrickej kolobežky nesmie byť počas jazdy pod vplyvom alkoholu.

 

Výnimka do 0,5 promile platí iba v zastavanom území obce a na cestičkách pre cyklistov. Rovnaké pravidlá platia aj pre cyklistov, používateľov hoverboardov a seqwayov.

 

Za priestupok je zodpovedná každá osoba, ktorá v čase jeho spáchania dovŕšila 15. rok a neprekročila 18. rok svojho veku.

 

Horná hranica pokuty sa u mladistvých znižuje na polovicu; pričom nesmie prevyšovať sumu 300 EUR a v blokovom konaní viac ako 60 eur.

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama