Trnavské rybníky
reklama

Chcete investovať na finančných trhoch? Učte sa od profesionálov

AKTUALITY - Firmy | 12.7.2022, 10.12, reklamný článok

Každý má šancu stať sa úspešným obchodníkom alebo investorom, ale úspech a zisky sa samozrejme neobjavia cez noc a bez námahy. Aj skúsenejším obchodníkom sa môže stať, že stratégie nebudú fungovať podľa očakávaní a bude potrebná analýza a prípadne aj prehodnotenie portfólia. Okrem skúseností je však potrebné aj vzdelávanie.

Chcete investovať na finančných trhoch? Učte sa od profesionálov

 

Chcete obchodovať alebo investovať?

Skôr ako začnete, mali by ste vedieť, či sa chcete zamerať na investovanie alebo obchodovanie. Zásadný rozdiel medzi týmito dvoma činnosťami je čas, ktorý investor alebo obchodník drží obchodnú pozíciu. 

 

Obchodovanie je rýchlejšie, závisí to však aj od obchodného štýlu. Scalping je štýl, pri ktorom obchod trvá len niekoľko sekúnd, maximálne minút.

 

Obľúbenejšie je intradenné obchodovanie pri ktorom sa pozícia drží niekoľko minúť až hodín. Stále však ide o pomerne rýchly zisk.

 

Investovanie je založené na dlhodobom budovaní zisku. V princípe by ste mali vložiť kapitál do inštrumentov, ktoré majú potenciál do budúcnosti.

 

Zisk tak môžete očakávať v horizonte niekoľkých rokov, ale v porovnaní s obchodovaním podstupujete menšie riziko. 

 

Či už sa rozhodnete investovať alebo obchodovať, myslite na to, že riziko straty je tu vždy. Je však možné ho minimalizovať napríklad rozložením kapitálu do viacerých finančných inštrumentov.

 

Ak chcete byť investorom, pomôže vám Akadémia investovania na webe uspesnynaburze.sk.

 

 

Čo potrebujete vedieť ako začiatočník?

Ak ste doteraz nemali s obchodovaním žiadnu skúsenosť, začnite od základov. Oboznámte sa so základnými pojmami so sveta obchodovania, obchodnými metódami a stratégiami, vyberte si správneho brokera pre vstup na burzu a finančné inštrumenty, s ktorými budete obchodovať.

 

Akadémia obchodovania od Úspešný na burze vás prevedie svetom finančných trhov. V jednotlivých kapitolách nájdete všetko, čo na začiatok potrebujete a ešte o veľa viac. 

 

Na burze sa obchoduje prostredníctvom obchodnej platformy, ktorú ponúka broker. Kvalitní brokeri ponúkajú okrem klasického obchodného účtu aj demo účet.

 

S demo účtom si môžete vyskúšať obchodovanie iba virtuálne, čo je skvelý spôsob ako sa zoznámiť s burzou, a vyskúšať si obchodné stratégie bez riskovania straty kapitálu.

 

Keď už budete vedieť ako funguje platforma a obchodovanie, môžete začať s reálnym obchodovaním na burze. 

 

 

Kurzy a školenia od profesionálov

Aby ste sa stali profesionálnym obchodníkom, mali by ste sa učiť od najlepších. Absolvovať môžete webináre alebo semináre vedené skúsenými mentormi.

 

Webináre prebiehajú online a tak sa ich môžete zúčastniť nech ste kdekoľvek. Ak máte radšej osobný kontakt, vyhľadajte si živé semináre, ktorých sa môžete fyzicky zúčastniť.

 

Osobné stretnutia majú predsa len niečo do seba, pretože máte priamy kontakt s mentorom aj ostatnými obchodníkmi.  

 

Niektoré vzdelávacie spoločnosti ponúkajú aj mentoring, teda individuálne kurzy. Je to zrejme najrýchlejší a najefektívnejší spôsob ako sa vzdelávať, pretože mentor sa venuje iba vám a tak sa viete zameriavať presne na to, čo potrebujete zdokonaliť.

 

Mentoring môže prebiehať osobne aj online. 

 

Nakoniec je tu ešte trading asistent, čo je v podstate školiteľ, ktorý s vami zdieľa svoj pohľad na obchodovanie, na akých cenových úrovniach bude vstupovať do obchodu a podobne.

 

Je to akási pomôcka pre obchodníkov, ktorý majú málo času na analyzovanie a obchodovanie. Tiež môžete získať možno iný pohľad na obchodovanie ako je ten váš. 

 

Na webe uspesnynaburze.sk nájdete prehľad vzdelávacích spoločností, ktoré sú overené, lektori majú dlhoročné praktické skúsenosti a naučia vás overené postupy a investičné stratégie.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama