V kampani Do práce na bicykli skončil Hlohovec druhý, pomohol aj zatvorený most

AKTUALITY - Región | 16.7.2022, 11.07, prispievatelia

Jaslovské Bohunice sa umiestnili v prepočte najazdených kilometrov na počet obyvateľov na tretej priečke za Vysokými Tatrami a Novým Mestom nad Váhom.

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár (vpravo) si na ministerstve dopravy prevzal ocenenie za druhé miesto. FOTO: fb/dpnb

V deviatom ročníku kampane Do práce na bicykli si víťazstvo vyjazdili obyvatelia mesta Martin. Na druhom mieste skončil Hlohovec, ktorý sa medzi samosprávami stal aj „skokanom roka“, pretože si polepšil až o osem priečok.

„Viem, že tomu tento rok „pomohol” aj zatvorený most, ale verím, že si priazeň tomuto spôsobu dopravy do práce zachováme aj po opätovnom otvorení mosta,“ uviedol po vyhonotení primátor Hlohovca Miroslav Kollár.

Do prvej desiatky sa z viac ako stovky zapojených samospráv dostala Trnava, ktorá skončila na ôsmej priečke.

Májový kvet

V druhej desiatke figuruje z nášho regiónu na 16. priečke Vrbové. Cyklisti z Piešťan vyjazdili pre svoje mesto 31. miesto.

Do TOP 50 sa prepracovali ako nováčikovia aj Jaslovské Bohunice (27. miesto) a Hrnčiarovce nad Parnou (47. miesto).

Jaslovské Bohunice sa dokonca umiestnili na tretej priečke v prepočte najazdených kilometrov na počet obyvateľov s výkonom 2,58 kilometra hneď za Vysokými Tatrami (3,62 kilometra) a Novým Mestom nad Váhom (3,02 kilometra).

Do tohtoročnej kampane Do práce na bicykli sa zapojilo rekordných 105 samospráv s 13 551 účastníkmi. Cieľom kampane je vymeniť auto za bicykel, chôdzu, verejnú osobnú dopravu alebo ich kombináciu pri každodennom cestovaní do práce.

V prepisovaní histórie pokračovali súťažiaci aj počas trvania samotnej kampane v mesiaci jún, kedy spolu najazdili 1 868 775 kilometrov, uskutočnili 254 138 jázd a spolu s chodcami a používateľmi verejnej osobnej dopravy ušetrili 551 275 kilogramov CO2.