Trnavské rybníky
reklama

Most v Hlohovci sprístupnia pre peších v stredu popoludní

AKTUALITY - Hlohovec | 18.7.2022, 15.15, Ján Král

Na moste vybudujú koridor, ktorý bude v nočných hodinách osvetlený.

Most v Hlohovci sprístupnia pre peších v stredu popoludní

Na moste sa intenzívne pracuje. Foto: TTSK

Cukrovar bývanie
reklama

 

Most v Hlohovci sprístupnia pre chodcov v stredu 20. júla o 14:00. Informoval o tom na sociálnej sieti po prehliadke aktuálneho stavu prác župan Jozef Viskupič.


"V spolupráci s políciou, Okresným úradom, Mestom Hlohovec a zhotoviteľom bol stanovený termín na stredu 20. júla o 14:00, keď budú dokončené práce, aby peší mohli prejsť bezpečným koridorom aj za nočného osvetlenia," uviedol Jozef Viskupič.


Most uzavreli 30. marca, čiastočne ho teda uvedú do prevádzky po viac ako tri a pol mesiaci. Pre automobilovú dopravu však zostáva naďalej zatvorený.

Mini Trnava
reklama


"Budeme prísne strážiť termíny, aby sme v jesenných mesiacoch dokázali spustiť dopravu aj pre automobily," dodal Viskupič.


Trnavský samosprávny kraj informoval, že po zosilnení základov mosta sa zvýšila jeho stabilita, čo bolo predpokladom sfrézovania asfaltového povrchu a rozvinutia ďalších prác.

 

Na moste vybúrali rímsy, aby most mohol byť rozšírený o plnohodnotné a bezpečné chodníky a cyklotrasy.

 

Dočasný koridor pre chodcov má šírku 1,5 metra, je ohradený oplotením vysokým 1,8 metra. V prípade, že sa do vzdialenosti piatich metrov od koridoru budú realizovať búracie práce, bude na oplotenie osadená dodatočná ochrana napríklad v podobe geotextílie.

 

Cyklisti a kolobežkári budú musieť pred mostom zastaviť, zosadnúť zo svojich dopravných prostriedkov a pokračovať ako chodci. Pri prechode po moste sa odporúča zvýšiť pozornosť a opatrnosť.

 

Ako ďalej informovala župa, v súvislosti s uzávierkou mosta pre automobilovú dopravu sú pre motoristov k dispozícii dočasné záchytné parkoviská na oboch stranách Váhu s celkovou kapacitou 515 miest.

 

Parkoviská sa nachádzajú v areáloch železničných staníc v Leopoldove a Hlohovci, pri Mestskej športovej hale v Hlohovci, pri nákupnom centre v Šulekove, taktiež na Priemyselnej ulici a pri spoločnosti Peter Vetter, kde vytvorili nedávno 95 dočasných miest.

 

Kraj bezprostredne po uzavretí mosta zabezpečil vypravovanie nových vlakových spojov medzi Leopoldovom a Hlohovcom a počas školského roka aj navýšenie kapacity vybraných vlakových súprav.

 

Mimoriadne vlakové spojenia premávajú aj počas letných prázdnin. Pre cestujúcich sú k dispozícii s skorých ranných a neskorých večerných hodinách, ako aj v čase rannej a poobedňajšej dopravnej špičky.

 

Župa je v pravidelnom kontakte s prímestským autobusovým dopravcom ARRIVA Trnava a optimalizáciou cestovných poriadkov operatívne reaguje na podnety verejnosti.

 

Aktuálne platné cestovné poriadky prímestskej autobusovej dopravy a grafikon vlakovej dopravy je zverejnený spolu s ďalšími informáciami na www.hlohoveckymost.sk a na stránkach dopravcov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama