Trnavské rybníky
reklama

Spartak získal Erika Daniela, tréner Gašparík hráča vníma ako rozdielového

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.7.2022, 13.41, Ján Král

V minulej sezóne český krídelník nastupoval v poľskej Ekstraklase.

Spartak získal Erika Daniela, tréner Gašparík hráča vníma ako rozdielového

Erik Daniel podpísal zmluvu v severnej veži hradobného opevnenia Trnavy. Za ním sa vyníma mesto, ktoré bude reprezentovať v najbližšom období. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Futbalový Spartak angažoval výraznú posilu do ofenzívy. Za Trnavu bude hrávať 30-ročný český krídelník Erik Daniel. S andelmi podpísal zmluvu na dva roky.


K červeno-čiernym prichádza na prestup z konkurenčného Slovana Bratislava, poslednú sezónu však odohral v poľskom Zaglebie Lubin, kde si pripísal 31 štartov, 2177 minút a tri góly.


Do ligového futbalu nazrel v Liberci, odkiaľ ho angažovala Myjava. Neskôr pôsobil v Ružomberku, kde patril k oporám tímu. Potom po ňom siahli belasí, u ktorých si odkrútil dve sezóny.

ŠUPA technika
reklama


"Ide o hráča, o ktorého kvalitách sme presvedčení všetci v klube a jednohlasne sme sa zhodli na jeho angažovaní. Typologicky je futbalistom, ktorý do herného štýlu Spartaka pasuje, myslím si, že aj trnavské prostredie mu sadne," povedal prezident Spartak Peter Macho.


"Vážime si, že odmietol dve finančne lukratívnejšie ponuky zo zahraničia, aby mohol hrať za Spartak. Ukázal, že má skutočný záujem hrať za Trnavu," pokračoval čelný trnavský funkcionár.


Danielov prestup na nedávnej predsezónnej tlačovke negoval práve Peter Macho. Vtedy na otázku ohľadne spojenia Spartaka s Danielom povedal: "O hráča, ako je Erik Daniel by sme určite mali záujem, ale v tejto chvíli určite do Trnavy nepríde."

 

Ukázalo sa, že futbal je živý organizmus, kde sa vecia vyvíjajú a niekedy menia zo dňa na deň. Kolečká osudu sa dali do pohybu v prospech Spartaka a napokon prišlo k dohode.

 

„Erik je ďalší overený a skúsený futbalista, ktorý k nám prichádza v letnom prestupovom termíne. Jeho výkonnosť som sledoval aj v poľskej lige, v Zaglebie Lubin hrával v základnej zostave. Typologicky ide o futbalistu, ktorý sa najbližšie podobá Cabralovi, je to rýchlostný typ, ktorý má ochotu nabiehať za obrannú líniu súpera. Určite o ňom môžeme povedať, že je to rozdielový hráč,“ povedal na margo novej akvizície tréner Spartaka Michal Gašparík.

 


Na zápas Európskej konferenčnej ligy proti waleskému Newtown ešte nastúpiť nemôže, v prípade postupu ho ale budú môcť Trnavčania dopísať na súpisku. Zasiahnuť však už môže do nedeľného domáceho ligového duelu s Banskou Bystricou. 


„Tréningový výpadok nemá, pripravoval sa s rezervným tímom Slovana. S naším tímom sa však musí najprv zžiť, takže sa rozhodneme, kedy ho zaradíme,“ dodal Gašparík.

 

Erik Daniel bude v Spartaku nosiť na drese číslo 23, k svojmu prestupu do Trnavy uviedol:

 

„Viem, že v Trnave sú veľké očakávania, no nikdy to nie je o jednotlivcovi, ale o celom mužstve ako vystupuje. Proti Trnave som hral veľakrát, veľmi dobre poznám mužstvo aj prostredie, do ktorého prichádzam. Prajem si, aby ľudia chodili na futbal v čo najväčšom počte, podporovali nás. Nech je tu dobrá atmosféra, ktorá nás vyhecuje.“

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama