Trnavské rybníky
reklama

Rory Sabbatini opäť navštívil Trnavu, venoval sa mladým golfovým talentom

ŠPORT - Golf | 20.7.2022, 16.55, Ján Král

Trnavu nevynechal na svojej ceste po Slovensku.

Rory Sabbatini opäť navštívil Trnavu, venoval sa mladým golfovým talentom

Rory Sabbatini odpaľuje na trnavskom golfovom ihrisku. Foto: Golf Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Rory Sabbatini po necelom roku znova zavítal do slovenského Ríma. Strieborný golfista z olympiády v Tokiu reprezentujúci Slovensko navštívil v pondelok mladé talenty z klubu Golf Trnava. 


V trnavskom klube má Rory Sabbatini dobré vzťahy, ktoré ešte umocnilo vrucné prijatie od Trnavčanov krátko po jeho návrate z úspešných olympijských hier. 


Počas sezóny žije v USA, keď však zavítal do Európy, naplánoval si okrem iného pobyt v Karlových Varoch, Vysokých Tatrách a vtesnal do časového harmonogramu aj trnavskú zastávku. 

ŠUPA technika
reklama


„Splnil svoj sľub, keď v auguste minulého roka avizoval, že sa vráti medzi našich mladých golfistov. Počas tréningov Rory odpovedal na rôzne otázky mladíkov, napravoval mladíkov pri úderoch na odpalisku či ukazoval techniky správneho patovania na cvičnom jamkovisku,“ povedal Michal Novotný, manažér trnavského golfového klubu.


Prítomných bolo asi tridsať detí, ktoré sa venujú golfu, vo veku od 6 do 18 rokov, prišlo aj niekoľko rodičov. Stretnutie sa nieslo v pohodovej atmosfére, Rory Sabbatini strávil v Trnave takmer štyri hodiny. 

 

Najmenším odovzdal cenné rady, ako zlepšiť postoj pri odpaľovaní. Foto: Golf Trnava

 


Záujemcom rozdal aj autogramy, odfotil sa s nimi a  s trénermi prebral niektoré golfové témy. „Pohostili sme ho haluškami, ktoré si sám vybral. Keď sme sa lúčili, hovorí mi: „Thank you for halušky,“ vytiahol odľahčenú príhodu Novotný.


V debatách Rory Sabbatini spomenul cieľ opätovne si zahrať na olympijských hrách. „Vravel, že ak raz skončí s golfom, chcel by zostať na Slovensku a trénovať. Hneď som vyštartoval, ponuku od nás už má,“ zasmial sa Novotný.

 

 

Choma a Póšová s medailovými pozíciami

Mladé golfové nádeje z trnavského klubu pokračujú vo svojom golfovom vývoji. Najnovšie sa do veľmi dobrej formy dostal len 14-ročný Marek Choma. Na turnaji v rakúskom Colony Club Gutenhof obsadil v kategórii U14 tretie miesto. 


Uplynulý víkend sa hralo ďalšie kolo SKGA Junior Tour. V Green Resort Hrubá Borša  reprezentovalo Trnavu sedem hráčov. Najlepšie umiestnenie dosiahla Laura Póšová, ktorá v kategórií U16 obsadila druhú priečku.


V golfovom areáli počas leta organizujú aj letné tábory pre deti od 7 do 12 rokov. Vhodné sú pre začiatočníkov i golfovo pokročilých.

 

Denne od 8:00 do 16:00 si účastníci táborov pod vedením golfových trénerov a pedagógov užívajú golfové súťaže, športové a vodné hry, zahrať si môžu footgolf, organizované sú výlety a kurzy angličtiny. Zabezpečená je celodenná strava a pitný režim.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama