Trnavské rybníky
reklama

Čo je ludom na smích, nemosí byt ešče humor

BLOG - Dzetko Krúpik | 20.9.2011, 00.00, prispievatelia

Hovorí sa, že humor je korení života. Kerí máte nejakého šajnu o varení, víte, že korení je to, čo dáva šmak každéj váre. Ale mosíte byt f tem zorjentuvaní, lebo dochucit jablkovú štrúdlu š čipošpapriku asi nebude ono. Aj ket pri takéj ázijskéj kuchyne človek nigdy neví. S teho mi vyšlo jedno: Humor je tu na to, aby dochucil náš život každodenný, aby nám jako-tak šmakuval, a našli zme v nem néčo, čo nás poteší jako feferónka v guláši.

Humor nemosí byt len to, čemu sa zarehlíme, čo nám móže byt smíšné, ale aj čo nás narichtuje kuknút sa na problémy z inačého úhla pohladu. Napríklad: Ket sa v zime rospleščím na zamrznutém chodníku, móže to byt nékemu smíšné, ale z mojého úhla pohladu f tem humor nevidzím, navác, ket som si porádno narazil trtáč.

reklama

Aby ból humor tým oným korením, tak mosá egzistuvat aj ludé, kerí majú na to chochmes. Richtig jak gazdziná, kerá mosí cícit, keré korení do čeho pridat. Ked né, tak to vyzírá jako v amerických komédijách, kerých je plný televízor. Určite ste si fšimli, že v jejích veselohrách pomály za každú druhú vetú je puscený smích. Doví skrzeva čo? Asi scú autori upozornit, že aha, milý dzivák, čo si vidzel čúleky na obrazofke, ból fór, tak sa rehli!

Dójde mi to jako onehdá, ked boli u nás vysílané prenosy ze zjazdóv našéj štátostrany: Rečník pri kecpulte recituval zeznam úspechof, keré zme dosáhli pod vedením strany, a porát začla celá sála skanduvat Nech žije KSČ! Alebo dotyčný spomenul zásluhy nékerého najvačého z najvačích súdruhov a šecá do teho Nech žije!

Taký delegát došól po zjazde domó a jehová stará sa spýtala, lesci na večeru sce g viršlám horčicu, a on porád začal skanduvat: Horčicu, horčicu, horčicu! Aj ked je nám to neskaj smíšné, humor to neból.

reklama

Vrácím sa ešče naspák ge temu, že humor je korením života. Gazdziné vedzá, že korení nemá len ochucit, ale aj pomócit našému telu, aby zme strovili, čo já vím, taký mastný prezburšt. A humor direkt tak! Lebo to, čo sa neskaj okolo nás a s nama ludma robí, čím dál taščí strovit. Brat veci z humorom jako-tak pomóže, ale dat veci do porátku, na to sa bude moset chosnuvat nejaké porádno ščiplavé korení!

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama