Trnavské rybníky
reklama

Atléti trnavskej Slávie Bartek a Henry idú na majstrovstvá sveta do Kolumbie

ŠPORT - Atletika | 22.7.2022, 14.17, Ján Král

Pre oboch atlétov ide o doterajší vrchol kariéry.

Atléti trnavskej Slávie Bartek a Henry idú na majstrovstvá sveta do Kolumbie

Tréner Lukáš Kotala (druhý zľava) absolvoval so svojimi zverencami počas zimy sústredenie na Kanárskych ostrovoch. Úplne vpravo Denis Bartek, vedľa neho Franklin Henry. Na fotografii aj Denisa Kudlová a Matej Pobjecký. Foto: archív LK

Púpavy pri aleji
reklama

 

Atletický športový klub Slávie Trnave zaznamenal ďalší výrazný úspech. Juniorský pretekári Denis Bartek a Franklin Henry sú v nominácii na majstrovstvá sveta juniorov, ktoré sa uskutočia v kolumbijskom Cali.


Do Južnej Ameriky odlieta výprava už najbližšiu stredu 27. júla.

 

"Ide zatiaľ o najvýznamnejšie podujatie, na ktorom sa obaja atléti zúčastnia. V minulom roku boli na európskom šampionáte v Talline, na svetovej úrovni ich však čaká ešte väčšia konkurencia," hovorí osobný tréner Lukáš Kotala, ktorý má pri reprezentácii na starosti štafetu, do ktorej boli obaja členovia Slávie nominovaní hlavným juniorským koučom reprezentácie Radoslavom Dubovským.

ŠUPA technika
reklama


"Táto kategória je dosť nevyspytateľná, pre nás je veľký úspech, že sa na podujatie kvalifikovali, keďže kritéria sú prísnejšie. To, čo môžeme ovplyvniť je, aby si spravili osobné rekordy, ako sa umiestnia, to uvidíme. Veríme, že čo najlepšie. Uvidia svetovú atletiku, iný level s akým sa stretávali doposiaľ," pokračoval Kotala. 


Henry aj Bartek sú študentmi Strednej športovej školy Jozefa Herdu. Henry pochádza z Piešťan, Bartek zo Smoleníc. Obaja sú nominovaní na štafetu 4x400 metrov.

 

Henry sa bude uchádzať o dobré umiestnenia aj v bežeckej disciplíne na 400 metrov, Bartek si rovnako dlhú trať zabehne cez prekážky.


Henry je držiteľom najlepšieho slovenského juniorského výkonu v histórii v behu na 300 metrov v hale, kde dosiahol čas 34,94 sekundy. Zúčastnil sa už aj na svetovom šampionáte v Belehrade.


Trnavská Slávia má zastúpenie aj na Európskom olympijskom festivale mládeže, ktorý sa v nedeľu začína v Banskej Bystrici.


V behu na 400 metrov sa predstaví 15-ročná Lenka Gymerská, o rok staršia Eliška Gašpárková pôjde 400 m prekážok a Róbert Pecko tzv. švédsku štafetu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama