Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Trakoviciach vietor zničil strechu tribúny, klub posilnil káder A-tímu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 26.7.2022, 14.32, Ján Král

V klube veria v lepšie športové výsledky ako v minulom ročníku.

V Trakoviciach vietor zničil strechu tribúny, klub posilnil káder A-tímu

Zničená strecha na trakovickej tribúne. Foto (3x): FTC Trakovice

reklama


Trnavským regiónom v sobotu prešla krátka ale intenzívna smršť. V Trakoviciach po silnom vetre a lejaku rátali škody. Na futbalom štadióne poškodilo strechu tribúny.


"Postupne, sme si zveľaďovali štadión, namontovali sme cez sponzorov svetlá na tribúnu, aby sme mali osvetlené hlavné ihrisko, no po víkende sme bez časti strechy," hovorí predseda FTC Trakovice Pavol Husár.


Škodu vyčíslili predbežne na 2500 eur, na opravu budú potrebovať približne 45 nových plechov, drevené laty, náklady zhltne aj práca. 

reklama


K poškodeniu budovy našťastie neprišlo, stavba je poistená. "Veríme, že do hodov v polovici augusta, cez ktoré odohráme jediný domáci zápas z prvých štyroch kôl, sa podarí dať veci do pôvodného stavu," pokračuje Husár. 


V Trakoviciach veria, že napriek týmto problémom, bude nová sezóna po športovej stránke lepšia ako predošlá. 


"V minulom ročníku sme nezachytili úvod súťaže, kde sme postrácali body. V ďalšej časti jesene sme sa prebudili. Keď v januári na začiatku druhej polovici sezóny tréner Krajčovič povedal pre médiá, že máme široký káder a dva odchody výrazne nepocítime, nevedeli sme, že sa vážne môže zraniť behom mesiaca osem hráčov. Neskôr sme to lepili už futbalistami, ktorí museli oprášiť kopačky. Doma sme vyhrali posledných šesť zápasov, čo je asi jediná pozitívna vec v predošlej sezóne."

 

Odstraňovanie škôd po veternej smršti.

 


Trakovice chcú v novom ročníku zaútočiť na umiestnenie v prvej päťke RUBBEX 8. ligy B. Súťaže sú pre reorganizáciu na vyšších úrovniach premenované, namiesto siedmej teda budú v poradí v ôsmej súťaži.


"Bolo nám jasné, že budeme musieť zásahy do mužstva a doviesť viacero hráčov, ktorí budú hrať len u nás "za pivo a klobásku". Stále som sa aj chcel držať myšlienky, aby mali väčšinou hráči niečo spoločné z Trakovicami."


Tréner Matúš Krajčovič má aktuálne k dispozícii 22 hráčov a troch brankárov.

 

"Po "lepení" kádra z jarnej časti si myslíme, že to teraz bude iné. Ak sa nikto z hráčov neurazí a vydrží hlavne u nás do kritických hodov, vyzerá to veľmi zaujímavo. Na hody totiž býva u nás odliv hráčov. Dá sa povedať, že v Trakoviciach sme museli zakročiť operatívne a resuscitácia počtovo bola úspešná. Navyše, z vyhliadnutých hráčov, tréner má všetkých k dispozícii okrem trojice."

 

V Trakoviciach si veľa sľubujú od útočného dvojzáprahu, ktorý by mali vytvoriť Ivan Krajčovič a Denis Paulovič. Krajčovič prichádza z Ostrova na žiadosť trénera, Paulovič sa vracia z hosťovania v Majcichove.


Novými tvárami sú tiež Radoslav Malý a Patrik Sýkora. Obaja pôsobili v Jaslovských Bohuniciach, k futbalu sa vracajú po dlhšej pauze. 


O post brankárskej jednotky bud súperiť Samir Sahraoui a Marek Vidlička. Obaja prichádza z Pečeňád aj ako reakcia na to, že doterajší gólman Erik Kollár sa už chce viac venovať rodine.


Na zozname posíl je aj Lukáš Krivosudský zo Žlkoviec, v Trakoviciach veria, že mu futbal znova zachutí.


Odchody majú v Trakoviciach tri, Jozef Poláček prestúpil do Veľkých Kostolian, kde aj býva. Adam Tanáč sa vrátil do Pečeňád, kde kedysi hrával za dorast. Tomáš Bošácky bude hosťovať v Leopoldove.


Na listine maródov je kvarteto Tomáš Bališ, Peter Kubiš, Matúš Krajčovič a Tomáš Kačinec. V príprave sa zranili Denis Matúšek a Tibor Kubiš.


Ligová súťaž začína pre Trakovice 7. augusta o 17:00 na ihrisku Prašníka. Týždeň predtým (31.7. o 17:30) ešte odohrajú pohárový duel Bestrent Cup-u v Kľačanoch.

 

Mladík Perďoch do Spartaka?

Trakoviciam absolútne nevyšiel prípravný zápas v Pečeňadoch, odkiaľ sa vrátili so zahanbujúcim výsledkom 0:12. Jeden pozitívny moment však predsa stretnutie prinieslo.


Šestnásťročný odchovanec trakovického futbalu Juraj Perďoch sa vrátil zo Senice a nastúpil na dva prípravné duely za trakovický klub. A napriek mladému veku svojím herným prejavom upútal pozornosť.


O jeho služby sa začali zaujímať Hlohovec, Piešťany a najnovšie aj Spartak Trnava, ktorý by hráča rád videl v jednom zo svojich mládežníckych tímov.

 

Juraj Perďoch.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama