Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Komplikácia pre Spartak: Do odvety vo Walese nezasiahne šesť hráčov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.7.2022, 15.04, Ján Král

Spartak si vezie na odvetu s Newtownom náskok 4:1. V základnej zostave v prvom zápase nastúpili dvaja zo šiestich hráčov, ktorí musia zostať doma.

Komplikácia pre Spartak: Do odvety vo Walese nezasiahne šesť hráčov

Bamidele Yusuf strelil v prvom dueli hetrik, na fotografii je zachytený jeho prvý gól hlavou. V odvete sa ho ale hráči Newtownu nemusia obávať. Nepricestuje. Foto: Juraj Cisár

JM 2
reklama

 

Odvetný zápas Európskej konferenčnej ligy s waleským Newtownom sa pre Spartak zamotáva. Tréner Michal Gašparík nemôže na duel počítať až so šiestimi hráčmi.


Problém nastal s udelením víz pre futbalistov z krajín mimo Európskej únie. Na ostrovy tak s výpravou nebudú môcť cestovať severomacedónsky útočník Milan Ristovski, ani africkí futbalisti Bamidele Yusuf, Kelvin Boateng, Kazeem Bolaji či Azeez Oseni. 


Doma zostáva aj Erik Daniel, ktorého prestup sa sfinalizoval až po uzavretí súpisky pre druhé predkolo a klub ho môže dopísať na súpisku až v prípade postupu do ďalších bojov.

3XP iontové nápoje
reklama


"Pre nás je to veľký škrt cez rozpočet, jednak z pohľadu tohto zápasu, v ktorom chceme postúpiť, ale aj z pohľadu blížiaceho sa duelu s Podbrezovou. Plánovali sme si rozloženie síl vzhľadom na ďalšie zápasy, keby sa nám podarilo postúpiť a tiež na ligové súboje. Chceli sme pretočiť hráčov, teraz tento zámer čiastočne padá," hovorí tréner Spartaka Michal Gašparík.


Spomínaná šestica hráčov zostáva v Trnave a bude sa pripravovať s kategóriou U19. Tréneri teda nebudú mať k dispozícii pred ligovým súbojom s Podbrezovou týchto hráčov tri dni.

 

Spartakovci totiž po štvrtkovom súboji ešte prespia vo Walese, v piatok predpoludním ešte absolvujú na ostrovoch tréning a späť na Slovensko priletia až v piatok podvečer.


"Berieme všetkých hráčov, čo figurujú v kádri. Najväčší problém je, že nemáme ani jeden typický hrot, zostavu si ešte dnes musím na poslednú chvíľu prešpekulovať. Buď posunieme na hrot útoku niekoho zo stredovej formácie alebo z krídla."


Natíska sa variant so zaradením Jakuba Paura, ktorý v útoku nastupoval v Žiline. Ten však nedohral stretnutie s Banskou Bystricou, keďže mu protihráč skočil kopačkou nešťastne na ruku a vytvoril mu hlbšiu tržnú ranu na prste.


"Doktor neodporučil Jakubovi hrať, má to rozseknuté až do kosti. Miesto mu zašili, štichy sú čerstvé, mohlo by sa mu to pretrhať, čo by predlžovalo zranenie. Uvidíme, ako sa to vyvinie ešte do zápasu," dodal Gašparík.


Spartakovci letia na Britské ostrovy v stredu ráno chartrom z piešťanského letiska. Duel má výkop vo štvrtok 28. júla o 19:00 SELČ, v priamom prenose stretnutia odvysiela RTVS na športovom kanáli.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama