Futbalová glosa: Lovili sme posili v zahraničí, lanárili sme aj Anthonyho

Bývalého stopéra andelov Anthonyho stretli v uliciach Trnavy fanúšikovia Spartaka na čele s Vozom. Foto: Peter Vozár

Tentoraz písal o prípravnom zápase Slávia Trnava - Hrnčiarovce 3:7.

tak dúfam, že už budete poslúchať, lebo tieto horká sú len malá demoverzia pekla a keď budete fest zlí, tak v pekle budete v takých teplotách aj hrať futbal.

Dante mal 9 kruhov pekla, my sme sa po minulej sezóne prepadli rovno až do toho deviateho, teda v poradí až do deviatej ligy.

Čert to vzal, dôležité je, že sme úspešný káder udržali pokope.

Zväčša síce lepiacou páskou, ortopedickými pomôckami a medikamentami, ale predsa.

Ohlásili sme aj nové internacionálne posily od nášho hrajúceho kardiochirurga (predsa len máme svoj vek a odborná pomoc na blízku sa zíde), konkrétne ide o hráčov s menami Gaëtan Duboi a Baptiste Rio Lagae.

Zwei schmuzige name, dobre si pamatajte títo mená, lebo sa tu budú asi často opakuvat.

Miesto do bazéna Relaxu sme ich na Rybníkoch hodili do zálohy a chalani ukázali, že ak ich vybavíme, budú platnými posilami.

K zápasu. Simeon a Sedlo netradične meškali, prvý stihol rozcvičku, druhý dobehol v 10. minúte. V 15. minúte sme prehrávali po pokutovom kope 1:0, o dve minúty na to sa exportne trafil domáci záložník, či kto to bol, 2:0 a a teda, nevyzeralo to s nami dobre.

Predtým síce mal Zákon a Poriadok dve šance, loptu z uhla však nevystrelil dostatočne prudko.

2:0, ale to sa po Kladivárovej prihrávke dostal k lopte nikým nebránený Paťkoló, na druhý pokus už loptu trafil s potrebnou razanciou, 2:1.

O 5 minút sa potvrdilo, že ak na stotisícovom koncerte budeš hľadať Sedla, vykopni loptu, ona si ho nájde, 2:2.

Polčas.

Tréner odišiel domov cviknúť PN kartu, na bicygli sa zastavil Queto, odložil syna do kúta, obliekol dres, že ide na 10 minút, dobre, tak utekaj, daj gól a môžeš ísť dole.

Sedlo mu nákopom poslal loptu za obranu a Queto trochu pobehol, vychutnal si gólmana domácich a išiel domov. 2:3.

O 3 minúty si loptu na polovici súpera prebral dubovský rýchlik Paťkoló, prehnal sa po ľavej strane a prudkým prízemným centrom našiel Zákon a Poriadok, ktorý z metra pokutoval domácich - 2:4.

Potom to po peknej prihrávke od Baptistu vyriešil sám a nekompromisne zvýšil na 2:5.

Do hry sa na domácej strane vrátil Vláďo, takže sme mu to, že nás opustil, trochu osladili, najprv ho jemne prebrúsil Sedlo, to ešte ustál, tak ho sundal náš ďalší legionár Luiz.

Níííč mu nebolo, otras mozgu mal.

Srandujem, vyšiel bez ujmy.

Domácim potom vyšiel rýchly protiútok, keď sme prepadli v obrane a v situácii štyria na dvoch nemal mladý Kubo Hornáček v našej bráne šancu - 3:5.

Inak prvá lastovička po dlhých rokoch, čo vyšla z dorastu nám pomôcť. Takže už iba dva - tri roky, čo prídu ďalší a môžeme skončiť.

Lanáril som nedávno aj Anthonyho, ako voľný hráč bol nedávno v Pezinskej, bál sa však, aby ak sa vrátia uzdravení Ivo Hlinka aj s Marcelinhom, aby mu v rukách nezostal čierny Peter a lavička.

A okrem toho bol s Jožkom Kováčom, tak som nevedel, či si ho nenosí ako takého žolíka na prípadné nové pôsobisko.

Pome spátek k našim.

O chlapcoch francúzskych som už písal, na prvýkrát vynikajúci výkon, ak ich budete chcieť na ihrisku nájsť, nehľadajte ich podľa farby hráčov francúzskej repre, ale podľa výkonu. Sú bieli.

Jeden je šikovný ľaváčik, druhý bojovný strednopoliar.

3:5, lenže to už sa Milankovi nechcelo behať, Paťkoló mu zľava poslal prudký prízemný center zhruba 20 metrov od brány a Milanko kam bol otočený tam to dal z prvej.

A keďže bol otočený smerom k pravej žrdi, tak tam zaplávala aj lopta.

3:6.

V závere sa do výbornej streleckej pozície znova dostal Paťkoló, brankára už mal položeného, ale som na neho z posledných síl skríkol, aby mi nahral a nakoľko nechce hrať v budúcom zápase pravého obrancu, loptu mi naservíroval pred prázdnu bránu.