Trnavské rybníky
reklama

Kto nastúpi proti Walesanom na hrote Spartaka? Mikoviča by to aj lákalo

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.7.2022, 10.47, Ján Král

Kapitán Spartaka si pred odletom na Bristské ostrovy spomenul na časy, keď hrával na ofenzívnych postoch.

Kto nastúpi proti Walesanom na hrote Spartaka? Mikoviča by to aj lákalo

Jakub Paur by mohol byť alternatívou na hrot útoku. Otázne je, či ho na ihrisko pustí zranenie ruky. Foto: Spartak Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Koho na hrot útoku? To je dilema, ktorú musí riešiť tréner trnavského Spartaka Michal Gašparík pred odvetou druhého predkola Európskej konferenčnej ligy s Newtownom. V kádri pre daný duel nemá z administratívnych dôvodov typické „kladivo“ do šestnástky.

Andeli v stredu ráno odleteli z piešťanského letiska chartrom do Birminghamu, odkiaľ sa presunú do približne 100 kilometrov vzdialeného Oswestry, kde sa duel uskutoční.


Newtown totiž vo svojom meste nemá vyhovujúci štadión pre európske pohárové súťaže. Ako sme informovali už včera, pre problémy nemohli na Britské ostrovy cestovať s tímom Milan Ristovski, Kelvin Boateng, Bamidele Yusuf, Kazeem Bolaji ani Azeez Oseni. Na súpiske pre druhé predkolo nestihli andeli zapísať Erika Daniela.


„Je to nová skúsenosť, že neboli pustení, ale máme prijateľný výsledok pred odvetou, dosť skúsené mužstvo a široký káder, aby sme ich nahradili. Doma zostali kvalitní futbalisti, je to škrt cez rozpočet, ale musíme si s tým poradiť,“ vraví odhodlane kapitán Spartaka Martin Mikovič.

ŠUPA technika
reklama


Ten má síce v pracovnom výkaze uvedené momentálne post ľavého obrancu, v minulosti však hrával aj v útoku.


„Hlavou mi prebehlo, či nedostanem pre tento zápas úlohu v útoku. Ale ako poznám trénera, nebude chcieť celú zostavu prekopať. Nechám to na neho, aj keď musím povedať, že by ma lákalo, zahrať si zase vpredu. Hovorím to však celé skôr na odľahčenie,“ usmial sa Mikovič.


Spartak v úvodnom stretnutí vyhral 4:1 a ukázal, že má kvalitu, aby cez Walesanov prešiel.

 

„V úvodných minútach sme nevedeli, čo od nich očakávať. Jedna vec je pozrieť si video o súperovi a druhá naživo realita. Potom sme si ich ale oťukali a s našou kvalitou sme duel zvládli. Spartak v nedávnych rokoch odohral viac pohárových zápasov ako Newtown, skúsenosť sa musí na ihrisku ukázať a verím, že postúpime,“ pokračoval Mikovič.


Mimochodom, trnavská 29-tka nepatrí zrovna k fanúšikom leteckých presunov. „Autobusom alebo autom by to bolo do Walesu zdĺhavé a komplikované. Lietanie pre mňa nie je nič príjemné, človek má určitý strach, ale treba sa cez to preniesť. Snáď cestu napokon prespím,“ dodal. 


Na zápas napokon tréner Michal Gašparík nominoval trojicu brankárov Takáč, Vantruba, Kamenár a 16 hráčov do poľa: Čurma, Koštrna, Tumma, Ujlaky ml., Kóša, Štetina, Mikovič, P. Karhan, Paur, Savvidis, Bukata, Štefánik, Procházka, Kozak, Azevedo, Iván.

 

Naša úvaha: Ako to Gašparík postaví?

Ako by mohla vyzerať zostava Spartaka? Tréner Gašparík chcel pôvodne zostavu pomeniť a aj vzhľadom na blížiace sa ďalšie zápasy v rýchlom slede.

 

Absencia pätice hráčov, s ktorými počítal, ho však zrejme prinúti vyskladať tím podľa kostry, ktorá začala sezónu. 


Pri obsadení brankárskeho postu a obrany prekvapenia nepredpokladáme, takisto by na poste defenzívneho štítu nemal chýbať Savvidis. 


Otázne je, kto z trojice Bukata, Procházka, Štefánik pôjde do stredovej formácie a ako vyrieši trnavský kouč útok. 


Vzhľadom na to, že andeli majú nahrané, očakávame, že prednosť pred kreatívnym Štefánikom dostanú Procházka s Bukatom, ktorí majú lepšiu defenzívnu činnosť. 


Na krídlach sa zrejme objavia Iván s Azevedom. Na hrot sa núka Paur, ale otázne je, či ho do stretnutia pustí zranenie ruky.

 

Ako alternatíva sa javí Kozak, ktorý v príprave naskakoval aj na pozícii podhrotového hráča a posunul by sa o pozíciu vyššie. Dostal síce možnosť hľadať si nový klub, ale stále má platný kontrakt, takže bude k dispozícii.

 

Svojím fyzickým štýlom by proti ostrovanom mohol byť platný.


Možné tiež je, že tréner Gašparík zvolí rozostavenie s dvoma útočníkmi a troma stopérmi. V tom prípade by do zostavy mohol pribudnúť jeden z trojice mladých stopérov Tumma, Kóša, Ujlaky a vpredu operovať Iván a Azevedom.


Ide o naše úvahy, realitu uvidíme vo štvrtok aj v priamom prenose RTVS na športovom kanáli. Zápas má výkop o 19:00 SELČ.

 

Predpokladaná zostava

pre systém 4-1-4-1:
Takáč
Koštrna, Štetina, Čurma, Mikovič
Savvidis
Iván, Procházka, Bukata, Azevedo
Paur

 

pre systém 3-5-2:
Takáč
Kóša, Štetina, Čurma

Koštrna, Bukata, Savvidis, Mikovič

Štefánik
Iván, Azevedo

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama