Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Piešťany idú do súťaže s mladým tímom, PFK povedie ako tréner Jozef Glos

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 28.7.2022, 11.07, Ján Král

V úvodnom kole mali hrať Piešťanci doma, pre práce na štadióne však nastúpia u súpera v Hlohovci a až odvetu budú hrať vo svojom stánku.

Piešťany idú do súťaže s mladým tímom, PFK povedie ako tréner Jozef Glos

Jozef Glos ešte zhruba pred rokom hrával za áčko Piešťan, teraz bude pri mužstve v úlohe trénera. Foto: Ján Král

reklama

 

Futbalové Piešťany vstúpia do nového súťažného ročníka s mladým tímom. Postavený bude na odchovancoch. Novinkou je, že trénerské kormidlo prevzal Jozef Glos.


Martin Krajčovič, ktorý viedol tím v závere sezóny, prijal ponuku z treťoligovej Serede. Cyril Stachura pokračuje v štruktúrach klubu.


„Máme k dispozícii extrémne mladý kolektív, chlapci majú kolísavú výkonnosť, takže z tohto dôvodu neviem odpovedať na otázku ohľadne cieľov pre novú sezónu. Chceme však hrať dobrý futbal, aby sme v súťaži boli vyrovnaným súperom hocikomu. Protivníci sú v podstate totožní ako keď sa súťaž pred premenovaním volala štvrtá liga, takže verím, že sa budeme biť o špicu tabuľky,“ hovorí Jozef Glos.

reklama


Kopačky si obúvať neplánuje. „Dúfam, že to nebude potrebné. Neláka ma to. V podstate som non-stop na štadióne, zastávam aj funkciu hospodára, minulý rok som viedol kategóriu U15, nie je jednoduché sa len tak prepínať v hlave na futbal a nastaviť sa, aby po iných futbalových povinnostiach človek hral plnohodnotne za áčko. Sústredím sa na trénerské povinnosti.“


V lete z piešťanského tímu odišli Denis Štefanka do Nového Mesta nad Váhom, Michal Ďurina do Serede. Doriešená ešte nie je budúcnosť Juraj Braniša a Maroša Hutára.

 

Oboch zatiaľ trápia zdravotné problémy, v PFK by ich radi videli opäť vo svojom tíme.


Staronovými tvárami sú navrátilci Kristián Prelovský (Zavar) a Matej Klačman (Rakúsko). V príprave sú viacerí hráči z vlastnej liahne, ktorí skončili v doraste.

 

Na piešťanskom štadióne pokračujú práce. Foto: Ján Král

 


Piešťanci cez víkend absolvovali prvý súťažný zápas, v Slovnaft Cup-e vypadli po prehre 1:2 na pôde Hornej Stredy. 


„Sú dovolenky, niektorí hráči ešte nie sú zaregistrovaní. Nastúpili sme preto v omladenom zložení. Zápas nám nevyšiel hlavne herne. Výsledok ma až tak netrápi, no toto mladé mužstvo to skrátka nedalo. Prvá strela na bránku prišla z našej strany až v 86. minúte a to hovorí za všetko,“ povzdychol si Glos.


V stretnutí nenastúpil kapitán Martin Gula, od ktorého si Glos sľubuje, že spoločne s Adamom Kusým budú ťahúňmi tímu.

 

Do nového súťažného ročníka 5. ligy severozápad vstúpia Piešťany zápasom na pôde Hlohovca 7. augusta o 17:00.

 

Pôvodne mali hrať doma, nakoľko však na štadióne stále prebiehajú práce a v týchto dňoch naťahujú okolo hracej plochy nový tartan, budú si musieť ešte na návrat domov počkať. S Hlohovcom sa preto dohodli na výmene poradia zápasov.


V súťaži inak bude len 15 tímov, Bánovce nad Bebravou sa po vylosovaní odhlásili.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama