Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V centre Trnavy plánujú do budúcnosti dve nové pešie zóny

AKTUALITY - Trnava | 28.7.2022, 15.53, Ján Král

Plánovanými dopravnými zmenami trnavská radnica sleduje upokojenie dopravy v historickom centre mesta.

V centre Trnavy plánujú do budúcnosti dve nové pešie zóny

Podľa územného plánu Trnavy sa na pešiu zónu v budúcnosti zmení Univerzitné námestie. Foto (3x): Ján Král

reklama

 

V centre Trnavy sú do budúcnosti naplánované viaceré dopravné zmeny. Pešie zóny majú pribudnúť pri Katedrále sv. Jána Krstiteľa aj medzi Základnou školou Angely Merici a pripravovaným parčíkom pri synagóge.

 

V tejto súvislosti sa bude meniť aj smerovanie premávky.


Na Ulicu Jána Hollého prednedávnom pribudla pri univerzitnom námestí prenosná dopravná značka zákaz odbočenia vľavo. Ako sa ukázalo, išlo len o dočasné riešenie, ktoré nemá súvis s dlhodobejšími zámermi.

reklama


„Počas stavebných prác medzi Hviezdoslavovou a Hornopotočnou ulicou bola na časti Ulice Jána Hollého obojsmerná premávka, v projekte dopravného značenia však zákaz odbočenia nebol, dali sme ho preto odstrániť,“ uviedol Peter Bestvina z komunikačného oddelenia trnavskej radnice.


Smerom na Univerzitné námestie sa teda odbočiť stále dá, hoci po zmene Územného plánu mesta Trnava v roku 2019 lokalitu zadefinovali ako miesto, kde má vzniknúť pešia zóna.

 

Zatiaľ k premene cesty na priestor pre chodcov nie je pripravená ani projektová dokumentácia, takže ide skôr o zámer do vzdialenejšej budúcnosti.

 

Odbočenie vľavo pár dní zakazovala značka, už je však dávnejšie odstránená. 

 


Mesto však po tomto kroku plánuje zobojsmerniť Jerichovu ulicu. Tá bude potom obsluhovať dopravu do tejto časti centra mesta od Rybníkovej až na Ulicu Jána Hollého. 


V úseku Halenárskej ulice medzi Dolnopotočnou a Hviezdoslavovou vznikne ďalšia pešia zóna, ktorá nadviaže na vznikajúci parčík pri synagóge.

 

S jeho vyhotovením sa pôvodne rátalo už v týchto mesiacoch, pre komplikácie s projektami ale radnica aktuálne neoficiálne operuje s budúcoročným termínom.

 

Aj v týchto miestach sa do budúcna počíta s pešou zónou. Parčík vznikne v pravej časti vedľa synagógy, na fotografii za súčasným oplotením.

 


Cesta pre automobily teda bude po zavedení týchto zmien končiť pri križovatke Halenárskej s Dolnopotočnou (na rohu veľkého parkoviska za Jednotou), cez túto ulicu bude vedená na Paulínsku a odtiaľ smerom von z centra mesta.


„Hlavnou výhodou je upokojenie dopravy v historickom centre Trnavy,“ tlmočil ciele radnice Bestvina.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama