Trnavské rybníky
reklama

Skvelá Lenka Gymerská! Atlétka Slávie Trnava získala na EYOF striebro

ŠPORT - Atletika | 29.7.2022, 06.30, Ján Král

V behu na 400 metrov si zároveň vylepšila osobný rekord.

Skvelá Lenka Gymerská! Atlétka Slávie Trnava získala na EYOF striebro

Lenka Gymerská. Foto: fb.com/AŠK Slávia Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

Skvelá Lenka Gymerská. Atlétka trnavskej Slávie zariadila pre Slovensko vôbec prvú atletickú medailu na Európskom olympijskom festival mládeže EYOF 2022, ktorý sa v týchto dňoch koná v Banskej Bystrici.


Vo štvrtkovom behu na 400 metrov dobehla do cieľa ako druhá a získala striebornú medailu.


Zo začiatku to pritom nevyzeralo na takýto výborný výsledok, zo zákruty vybiehala na šiestom mieste, v záverečných metroch ale famóznym spôsobom predbehla súperky a napokon obsadila druhú priečku.

ŠUPA technika
reklama


Vylepšila si pritom o pol sekundy svoj osobný rekord na úroveň 55 sekúnd, 23 stotín. Celková víťazka Edanur Tulumová z Turecka bola len o 82 stotín rýchlejšia.


“Stále tomu neverím. Cítim sa na odpadnutie, ale je to úplne úžasné. Bolo to veľmi zaujímavé, zo začiatku som sa bála, či to vôbec dám do cieľa, ale ten koniec bol perfektný. Prekvapujúco som necítila nič, prázdna hlava. Len som videla pred sebou cieľovú rovinku a povedala som si, že toto musím zvládnuť. Vyzerá to, že tieto závery budú také moje špeciálne číslo,“ povedala po pretekoch v rozhovore pre webovú stránku podujatia 15-ročná Gymerská.


Lenku v trnavskej Slávii vedie tréner Lukáš Kotala. Paradoxne, ešte pred pár dňami nebolo isté, či bude môcť preteky absolvovať, pretože mala Covid. Ochorenie však prekonala a na tartane predviedla parádny výkon.


„Neviem, či som verila, že to dám, ale snažila som to zabehnúť čo najlepšie. Vedela som, že ešte mám nejaké sily, že nevytuhnem, tak som do toho dala všetko a som rada, že stojím. Chcela som to vytiahnuť minimálne na bronz, podarilo sa striebro, tak sa veľmi teším. Ráno mi tréner písal a povedal mi našu taktiku, ktorej som sa snažila držať, čo bol rýchlejší štart a ten finiš taký istý, ako predtým. Myslím si, že sa mi to podarilo,“ dodala úspešná atlétka.

 

Ďalšia atlétka trnavskej Slávie Eliška Gašpárková obsadila vo finále behu na 400 m cez prekážky siedmu priečku s časom 63,34 s. Z triumfu sa tešila Ukrajinka Olha Mašanienková s výkonom 59,49 s.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama