Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Erik Sabo má nové mužstvo, upísal sa poprednému cyperskému klubu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.7.2022, 15.14, Ján Král

S mužstvom už je na sústredení v Poľsku.

Erik Sabo má nové mužstvo, upísal sa poprednému cyperskému klubu

Cyperský klub predstavil Erika Saba ako posilu dnes. Foto: anorthosisfc.com.cy

3XP iontové nápoje
reklama

 

Odchovanec trnavského Spartaka Erik Sabo má nový klub. Na dvojročnej zmluve sa dohodol s tímom Anorthosis Famagusta, ktorý skončil v minulom ročníku na štvrtom mieste a teraz pomýšľa na vyššie méty.

 

Na Cyprus sa Sabo presúva po tureckej anabáze, kde pôsobil najprv v tíme Karagümrük a následne v Rizespore. Na konci sezóny mu vypršala zmluva a stal sa voľným hráčom.


„Po poslednom zápase som bol v podstate doma a spoločne s manažérom sme riešili nový klub. Mal som viaceré ponuky. Aj z Cypru sa ozvalo viacero tímov, rozhodol som sa však pre tento klub, lebo majú najvyššie ambície, dobrý štadión a najlepších fanúšikov,“ povedal Erik Sabo.

reklama


S Karagümrükom v Turecku postúpil do ligy, presun do Rizesporu však nebol najšťastnejší, sezóna klubu nevyšla a vypadol zo súťaže. Sabo hrával pravidelne, pripísal si 2096 minút v 34 zápasoch.


„Boli aj nejaké možnosti, aby som zotrval v krajine, ale po troch rokoch v Turecku už som chcel zmeniť prostredie.“


Počas domáceho pobytu chodieval sledovať zápasy Spartaka. „Asi som chalanom nosil šťastie, lebo vždy keď som prišiel, vyhrali. Až teraz na Banskej Bystrici, keď som nebol v hľadisku, prišla prehra.“


Zmluvu podpísal dnes, momentálne je s mužstvom na sústredení v Poľsku neďaleko Varšavy. Verí, že na Cypre sa znova dočká víťazstiev a možno aj pootvorí reprezentačnú kapitolu.


„Uvidíme, kto napokon bude novým trénerom národného tímu a aké budú jeho predstavy o zložení tímu. Určite by som sa rád znova dostal do nominácie, záležať to bude tiež od mojich výkonov, keď mi vyjde sezóna, možno trénera zaujmem. Uvidíme, budem sa snažiť ukázať v čo najlepšom svetle,“ vyjadril sa rodák zo Šúroviec..


Na Cyprus sa presúva aj so svojou rodinou. S manželkou Eliškou majú 7-ročného Sebastiána a dvojročnú Sabínu.


„Pre manželku a deti bola štácia v Turecku akoby dovolenkou. Viem, že manželka sa hlavne Istanbul veľmi páčil. Som však presvedčený, že rovnako si obľúbi aj Cyprus,“ dodal 30-ročný stredopoliar, ktorý okrem Spartaka Trnava hrával aj za Myjavu a v zahraničí obliekal dres PAOK Solún, Beitaru Jeruzalem, Hapoelu Beer Sheva a spomínaných tureckých klubov Fatih Karagümrük a Rizespor.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama
JM 1
reklama