Trnavské rybníky
reklama

Letné radovánky v rodinnom bazéne 

SERVIS - Dom a záhrada | 29.7.2022, 20.07, reklamný článok

Milujete letné kúpanie? Takmer v každej záhrade sa dá vytvoriť vodná oáza, ktorá splní sny o letnom kúpaní. Ak je pre vás neoddeliteľnou súčasťou horúcich letných dní voda, vo vlastnom rodinnom bazéne si ju naplno môžete vychutnávať počas celej sezóny.

Letné radovánky v rodinnom bazéne 

Ilustračné foto: dreamstime.com

 

Na úvod zvážte, či chcete mať rodinný bazén na vodné radovánky alebo na plávanie. Podľa toho sa rozhodnite, aký veľký a hlboký bazén potrebujete.

 

Na bežné využívanie bazéna postačí dĺžka štyri metre, plavecký bazén pre plavcov by mal disponovať dĺžkou aspoň šesť metrov a hĺbkou 1,5 metra.

 

Už pri plánovaní výstavby však zvážte aj zastrešenie a umiestnenie bazéna - vodná oáza sa má nachádzať na najslnečnejšom mieste na pozemku.      

 

 

Aký typ bazéna vybrať 

Na výber máte medzi zapustenými a nadzemnými rodinnými bazénmi. Plastový bazén z polypropylénu sa vyznačuje menej náročnou stavebnou prípravou, jeho životnosť sa odhaduje na približne pätnásť rokov.

 

Montovaný bazén, ktorý sa vyznačuje rýchlou montážou, má steny z pozinkovaného plechu potiahnuté fóliami, ktoré vydržia asi päť rokov.

 

Antikorový bazén z ušľachtilej ocele je odolný voči mrazu i korózii. Bazén z akrylátu alebo laminátu má životnosť približne tri desaťročia, keramický bazén päť desaťročí a najdlhšiu životnosť majú železobetónové vane. 

 

 

Zeleň v okolí bazéna 

Príjemné chvíle pri rodinnom bazéne v záhrade umocníte vhodným výberom zelene. Svoju pozornosť upriamte však na rastliny, ktoré znesú priame slnko a zároveň aj vyššiu vlhkosť.

 

Vyberajte také druhy, ktoré si nevyžadujú postrek či hnojenie. Kvety, ktoré opadávajú a znečisťujú vodnú plochu tiež nie sú vhodné. K rodinnému bazénu sa hodia okrasné druhy tráv, bambusy, zakrpatené ihličnany a solitérne dreviny - previsnuté kultivary cédra, tvarované cyprušteky či formované krušpány.

 

Priestor pri rodinnom bazéne ideálne dotvoria betónové kvetináče s mrazuvzdornými palmami alebo subtropickými drevinami, ktoré je možné podľa potreby aj premiestňovať.

 

 

Bezpečnosť nadovšetko 

Aby letné kúpanie prinášalo rodine radosť a prebiehalo bez úrazov, pri bazéne dodržiavajte viacero bezpečnostných zásad. Vlhké a klzké prostredie v okolí bazéna vybavte protišmykovou dlažbou.

 

Pri ležadlách majte poruke vešiak na plavky pre chlapcov i dievčatá a malú skrinku na osušky či rybárske mikiny, keď sa ochladí.

 

Exteriérový nábytok vyberajte premyslene – kreslá, stolíky, lavičky a hojdačky pri bazéne musia byť v prvom rade bezpečné. Pevné a stabilné.

 

Pre mnohých sú chvíle spojené so slnkom a s vodou tým najkrajším obdobím v roku. Aj preto je stále viac ľudí, ktorí preferujú vlastný rodinný bazén v záhrade, v ktorom sa dá v horúcich letných dňoch nielen príjemne schladiť, ale aj aktívne relaxovať. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama