Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Malženice idú do sezóny s pozmeneným kádrom, prišli viacerí talentovaní hráči

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 31.7.2022, 10.23, Ján Král

Účastník tretej ligy západ má aj nového trénera.

Malženice idú do sezóny s pozmeneným kádrom, prišli viacerí talentovaní hráči

Skúsenosti s mužským futbalom bude v Malženiciach zbierať spartakovec Michal Boledovič. Ide o pravého obrancu, ktorý vyšiel z dorasteneckej kategórie k mužom. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Futbalové Malženice aj v novej sezóne pokračujú v spolupráci s trnavským Spartakom. V praxi to znamená, že do treťoligového klubu budú môcť andeli poslať na rozohranie futbalistov a zápasovú prax tu budú môcť zbierať aj mladí futbalisti z dorastu.


Dynamo sa aj po reorganizácii udržalo v tretej najvyššej súťaži, ktorá po novom prešla pod taktovkou Slovenského futbalového zväzu.


Súťaž bude hrať šestnásť tímov, medzi nimi aj exligová Sereď, či niekedajší slovenský majster Inter Bratislava. Účinkovať tu mala aj Senica, ktorá sa však napokon odhlásila a jej miesto zaujal po víťaznej baráži s Lednickými Rovňami tím FK Podkonice, ktorý vedie ako tréner bývalý obranca Spartak Matúš Turňa.

reklama


V tíme Malženíc prišlo v letnej prestávke k početným zmenám. Najzásadnejšia bola na poste trénera, kde po Vladimírovi Glonekovi, ktorý sa rozhodol ukončiť svoje pôsobenie v klube, prevzal taktovku Ján Škreňo.

 

Do kádra na hosťovanie zo Spartaka Trnava prišli stredopoliar Alex Horvát a krajný obranca Michal Boledovič.

 

Ďalšími novicmi sú Oliver Strečanský a Stanislav Tománek z trnavskej Lokomotívy a Ľuboš Koberčík z MŠK Senec, ktorý futbalovo rástol v Spartaku i Lokomotíve.


Z Nitry angažovali Róberta Kóšu, brata futbalistu trnavského Spartaka Sebastiana Kóšu, ktorý naposledy hosťoval v béčku Zlatých Moraviec.

 

Z Hornej Krupej prišiel útočník Adam Konečný a z Marcelovej ukrajinský futbalista Vadym Ferentsyk. Ide o mladých hráčov, ktorí majú prevažne okolo 20 rokov.


Značný bol aj odliv hráčov. Michal Kovársky zamieril do Vrbového, Tomáš Juriš do Jaslovských Bohuníc, Martin Machovič a Peter Jakubička do Rakúska, Daniel Martinka do Bolerázu, Petra Čmilanského si vypožičali Bohdanovce a Šimonovi Horváthovi sa skončilo hosťovanie.


Prvý súťažný zápas čaká na Malženice už v nedeľu, keď sa predstavia v rámci Slovnaft Cup-u na ihrisko Veľkého Cetína (okres Nitra). 


O týždeň neskôr hrajú prvé ligové kolo v Galante, prvý domáci zápas sezóny odohrajú 13. augusta o 17:00 proti Šali.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda
reklama