Trnavské rybníky
reklama

Majcichov skončil v Prezidentskom pohári, pred štartom sezóny má dve posily

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 1.8.2022, 10.14, Ján Král

Majcichov nevyužil možnosť postúpiť vyššie a bude aj v novom ročníku súťaží hrať najvyššiu súťaž ObFZ Trnava.

Majcichov skončil v Prezidentskom pohári, pred štartom sezóny má dve posily

Pri lopte Kristián Bunček, stredopoliar Majcichova. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Púť Majcichova v Prezidentskom pohári sa skončila v prvom kole. V súťaži, kde štartujú víťazi najvyšších oblastných futbalových súťaži, podľahol tím z trnavského ObFZ Klasovu 0:1. O výsledku rozhodol gól Horčičáka v 90. minúte.


„Súper bol veľmi kvalitný, takého sme asi za celú sezónu nemali, na každom poste mali futbalového hráča. Bolo vidno, že sú zohraní, všetci predtým hrávali vyššie súťaže. Dokázali sme im byť ale rovnocenným súperom, šance boli na oboch stranách, mali sme dokonca vyloženejšie, nepremenili sme však ani nájazdy, čo je veľká škoda. Diváci však videli kvalitný zápas. Zlomilo sa to v poslednej minúte, keď po horšom odkope zo šestnástky prišiel center z pravej strany a súperov hráč z päťky zakončil,“ zhodnotil zápas hrajúci tréner Majcichova Tomáš Marek.


V klube prišli počas letnej pauzy k minimálnym zmenám. Do Trakovíc sa vrátil Denis Paulovič, do Modranky odišiel Jozef Holka.
Naopak, do tímu pribudli Tomáš Tančok z Brestovian a Matej Chynoradský z Lokomotívy.

ŠUPA technika
reklama


Majcichov vyhral najvyššiu oblastnú súťaž ObFZ Trnava, postupovú možnosť však nevyužil. „V konečnom dôsledku by sme boli v súťaži z nášho regiónu iba my a Zvončín, ostatné tímy by boli zo Záhoria. Volali sme aj s ďalšími tímami z našej oblasti, nikto sa na to ale nechytil. Urobili sme maximum, ale za súčasného stavu by to nedávalo zmysel. Navyše, úroveň najvyššej oblastnej súťaže bude vysoká, nováčikovia - Veľké Orvište aj Ružindol sú dobré mužstvá, oživia súťaž, o Zvončíne netreba ani hovoriť. V oblasti to nie je také ekonomicky náročné, za zápasmi sa cestuje len poblíž,“ vysvetlil Marek. 


Súťaže štartujú už najbližší víkend, Majcichov čaká hneď na úvod susedské derby. V sobotu 6. augusta o 17:00 privíta Zeleneč.

 

 

Prezidentský pohár – 1. kolo:

Majcichov – Klasov 0:1 (0:0)
Gól: 90. Horčičák
MAJCICHOV: Orichel – Fogel, Štrbo, T. Tančok, Neštický, Marek, Koricina, Bunček, Ondriš, Škultéty, Scheip (Gerši, Bartoš, Hegyi)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama