Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Štefánik vníma kvalitu Čenstochovej, upozorňuje na gólového Španiela Lópeza

ŠPORT - Futbal - Spartak | 3.8.2022, 13.26, Ján Král

V minulej sezóne strelil López za Raków 20 gólov.

Štefánik vníma kvalitu Čenstochovej, upozorňuje na gólového Španiela Lópeza

Spartakovci počas predzápasového tréningu. Uprostred Samuel Štefánik. Foto: Ján Král

reklama

 

Štvrtok bude futbalový. Spartak privíta v úvodnom zápase tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy Raków Čenstochová. Duel s vicemajstrom poľskej ligy bude pre andelov mimoriadne náročný.


Trnavský súper má v kádri niekoľko kvalitných legionárov, ktorý dokážu stretnutia dať vlastnú pečať. Nebude to teda iba súboj s poľskou futbalovou školou.


"V poľskej lige sa umiestňujú posledné sezóny v prvej trojke. Majú kvalitu, treba si dať veľký pozor. Sledovali sme viaceré videá, vieme, ako na nich hrať. Nebezpeční sú v kontrách, dobre pressujú, hrajú vo veľkej intenzite celých 90 minút. Rozdáme si to s nimi a rozhodne sa na ihrisku," hovorí pred zápasom stredopoliar Spartaka Samuel Štefánik.

reklama


Ešte v minulej sezóne hral Ekstraklasu za Niecieczu, tím Čenstochovej teda dobre pozná. "Neriešia, či hrajú doma alebo vonku, stále sa držia rovnakého štýlu. To platilo aj pre pohárový dvojzápas s Astanou. Od prvej minúty sa snažia na súpera vybehnúť."


Za kľúčového hráča súpera považuje španielskeho futbalistu Iviho Lópeza, ktorý do Rakówa prišiel z Levante. V minulom ročníku strelil v poľskej lige 20 gólov!


"Má výborné štatistiky, pre ich systém ide v podstate o rozhodujúceho hráča. Nemajú to však postavené len na ňom, snažia sa mať tím dobre zložený ako celok, aby to nebolo len o jednotlivcoch. López hráva ľavé krídlo, ktoré spadá do stredu poľa. Pohybuje sa v ofenzíve, od trénera má voľnejšiu ruku. Má silnejšiu pravú nohu, dobrú rýchlu kľučku a strelu. Nebezpečne zakončuje aj zo štandardiek, vyniká kopacou technikou," zložil poklonu legionárovi v službách Čenstochovej.


Poľský tím poženú dopredu aj fanúšikovia Čenstochovej. Celkovo si poľská strana vyžiadala plnú kapacitu sektora hostí, teda približne 950 miest. 


Solídne sa zapĺňa aj severná tribúna, kde majú svoje sídlo trnavskí fanúšikovia. V utorok bolo predaných dokopy 4500 lístkov. 

 

"Pre atmosféru bude dobré, že prídu aj ich fanúšikovia. Verím, že nás podporí veľa našich priaznivcov a v zápase ich potešíme," dodal Štefánik.


Trnavský klub pridal apel na svojich fanúšikov: "Prosíme fanúšikov, aby nedali svojím správaním sa, pokrikmi a skandovaním najmenšiu zámienku na to, aby UEFA znova potrestala náš klub pokutou alebo dokonca uzatvorením štadióna. Dokážme, že rasizmus, národnostné urážky, či politické prejavy na náš štadión nepatria, aby kompetentní delegáti a iní pozorovatelia nemali príčinu na podnet pre disciplinárnu komisiu. Trnavskí fanúšikovia už neraz a naposledy práve v predchádzajúcom zápase Európskej konferenčnej ligy dokázali, že sa vedia zameraťiba na svoje mužstvo a vytvoriť mu fantastickú atmosféru. Ukážme, v čom je naša sila! Zároveň prosíme fanúšikov, aby najmä neblokovali schody, bezpečnostné východy a riadili sa pokynmi usporiadateľov a výzvami hlásateľa."

 

Lístky na zápas sú v predaji v oficiálnom fanshope alebo online.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama