Trnavské rybníky
reklama

Glosa: Prietok vody a vodky v Českom Krumlove priniesol remízu

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 4.8.2022, 07.01, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Glosa: Prietok vody a vodky v Českom Krumlove priniesol remízu

Trnavsko-hrnčiarovská výprava v Českom Krumlove. Foto: Dávid Lukáčik

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Bestrent cup-u medzi Hrnčiarovcami a Voderadmi.

 

Milí priatelia,
pred začiatkom letnej sezóny začína už tradičný Bestrent cup, kde nám žreb prisúdil susednú obec Voderady.


Ešte tradičnejšie sme v ten víkend absolvovali splav v Českom Krumlove, kde prietok vody a vodky bol v pomere 1:1.

ŠUPA technika
reklama


Nad alkoholom sme teda opäť nevyhrali, ale uhrali sme zaujímavú remízu. Tradične potiahol Jeďo, aj keď v určitej fáze mu začal dochádzať dych, priamo na rafte sme mu spravili dvojitý bypass a znova chytil tempo.


Po kvalitnej príprave sme nastúpili na nedeľný zápas. Zaujímavosťou bolo, že aj keď sme susedné obce, tak sa v súťaži, alebo tak vo všeobecnosti moc nestretáme. Čo mi pamäť siaha, tak za 10 rokov sme sa myslím stretli prvýkrát.


V hosťujúcom družstve však zostali 2 stálice, Zelen a Filo, čo som s nimi ešte onehdá válčil v ústave. Teda v Ústave na výkon trestu odňatia slobody. Ale z tej správnej strany, že sme po šichte mohli ísť domov.


Začiatok zápasu nás opäť zastihol v nie príliš ideálnom naladení, k lopte sme sa dostali až v tretej minúte, kedy sme po Filovom góle rozohrávali zo stredového kruhu - 0:1.


Súper začal taktikou postupného rozohrávania vzadu a dlhým nákopom za obranu, čo sme postupne prečítali a eliminovali. Hra sa vyrovnala, hral sa obojstranne útočný futbal v 20. minúte Queto úplne osamotený na jedenástke po peknom centri riešil strelu volejom, mieril však len do rúk hosťujúceho gólmana.


Dočkali sme až o tri minúty neskôr, kedy po sérii rohov nastrelil Paťkoló Dušanovi na päťke obe kolená a lopta skončila v bráne.
23. minúta, 1:1.


O päť minút sme po nebezpečnej kontre zakombinovali s Paťkolóm, ten však v dobrej pozícii zvnútra šestnástky nastrelil len obetavého stopéra domácich.


Dudko mal prsty aj v druhom našom góle, kedy prudkým centrom nastrelil prsty Zelenovi v šestnástke, takže logicky v tom mali prsty obaja, tretí do party som sa nepozorovane priplichtil k lopte na pokutový kop ja a v súboji nervov s prehľadom premenil.


Na dnes vymaľované.


31. minúta, 2:1.


Hostia to potom skúšali strelami z diaľky, ujala sa až plachta Hraška, ktorý z dvadsiatich metrov podstrelil Majka.


39. minúta, 2:2.


Do druhého polčasu mi šéf dal voľno, nastúpil Zákon a pořádek, popri viacerých šanciach oboch tímov sa stav menil až v 68. minúte, kedy Sedlo neskutočným koníčkom hlavičkou do vingla preloboval gólmana hostí - 3:2.


Hostia odpovedali v 74. minúte opäť zásluhou Janka Ondreja Hraška - 3:3.


V 79.minúte naklonil misky Dunaj váh na stranu hostí Ivančík - 3:4.


Výsledok a konečnú remízu však zariadil náš Kladivár, inak zvaný aj Zákon a pořádek, keď v šmýkačke po Paťkolóvom centri využil celých svojich 100 kíl a 1,90 výšky. 84. minúta, 4:4.


Nakoľko išlo o pohárový zápas, nasledovali penalty.


Prvá séria 1:1, hosťujúci hráč nastrelil brvno, Majo sa však hodil do správnej strany a lopta sa ešte od neho odrazila do sita, Paťkoló s prehľadom.

 

Druhá séria stále 1:1, hosťujúci hráč brvno a von, náš nešťastník do stredu brány brankárovi do rúk.

 

Tretia 2:2, štvrtá 2:3, smer strely nášho exekútora brankár hostí prečítal vrchné písmená u očného doktora a v piatej nás hostia dokončili, tak sa Sedlo už ani k dokončeniu poslednej série nedostal.


Pekná gólová prestrelka so šťastnejším záverom pre hostí, my už sa ideme chystať na nové destinácie do novovytvorenej 9. ligy.

 

Nazdáááár


PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama