Trnavské rybníky
reklama

Kam letieť na city break?

RELAX - Tipy na výlet | 4.8.2022, 15.39, reklamný článok

Chcete ísť niekam na výlet? Dobrou správou je, že môžete. Najlepšie európske mestá vás dokážu zabaviť na celý víkend. Ponúkajú množstvo vecí, ktoré môžete vidieť a robiť, vďaka čomu si perfektne oddýchnete a prídete na úplne nové myšlienky. Kam si teda môžete zo Slovenska zaletieť na predĺžený víkend?

Kam letieť na city break?

 

Skvelé mesto vhodné na predĺžený víkend by malo mať všetko – históriu, kultúru, neuveriteľnú scenériu a niektoré z najlepších jedál na svete.

 

Časť príťažlivosti Európy spočíva v tom, že je naozaj ľahké dostať sa z jedného mesta do druhého, a to buď autom, krátkym letom alebo vlakom. V priebehu pár hodín sa tak môžete ocitnúť v úplnom svete.  

 

Zoznam miest, kam môžete vyraziť by nebol úplný bez Paríža, Amsterdamu a Ríma, kde sa turisti rok čo rok hrnú, aby si pozreli slávne pamiatky a ochutnali miestne špeciality.

 

Existuje však aj niekoľko ďalších známych európskych destinácií, ktoré návštevníkom stále ponúkajú nezabudnuteľné zážitky. Mestá ako Sevilla, Lisabon a Antverpy medzi cestovateľmi neustále naberajú na sile a popularite.

 

Priamym letom zo Slovenska sa síce ešte nedostanete úplne všade, no pár zaujímavých miest sa vám rozhodne navštíviť podarí!

 

 

Holandský Eindhoven plný architektonického dedičstva

Jednou z destinácií, kam sa pohodlne dostanete z Bratislavy https://www.esky.sk/letenky/ci/bts/0/0/bratislava je Eindhoven. Toto mesto srší energiou.

 

Aj keď sa Eindhoven vo všeobecnosti nepovažuje za najkrajšie mesto na svete, určite je veľmi živé a vzrušujúce. Je to mesto mimo turistických trás, ktoré vás rozhodne prekvapí.

 

Pred viac ako 125 rokmi priniesol Philips do Eindhovenu svetlo a pozornosť sveta. Spoločnosť premenila Eindhoven na pulzujúce mesto prekypujúce inováciami, technológiami a dizajnom.

 

Priemyselné dedičstvo, ako sú staré továrne a elektrárne, ktoré nájdete po celom Eindhovene, sa premenilo na trendy obchody, výnimočné reštaurácie, luxusné lofty a dizajnové pracoviská.

 

Táto transformácia je jasne viditeľná v mnohých častiach mesta, napríklad v štvrtiach Strijp S, T & R.

 

Eindhoven je jednoducho mestom technológií, dizajnu a vedomostí. Táto fascinujúca kombinácia robí z Eindhovenu nekonvenčné a mimoriadne miesto.

 

Inžinieri a kreatívci tu úzko spolupracujú na prelomových projektoch, takže v celom meste nájdete vzrušujúcu energiu a medzinárodné špičkové inovácie.

 

Eindhoven ale tiež prekypuje dizajnom. Vďaka akadémii dizajnu v Eindhovene a svetoznámemu holandskému týždňu dizajnu (DDW), ktorý je najväčším podujatím dizajnu v západnej Európe, sa Eindhoven môže oprávnene nazývať hlavným mestom dizajnu (minimálne v Holandsku).

 

 

Za históriou do Ríma

Z Bratislavy sa dostanete aj do nemenej fascinujúceho Ríma, ktorý je v podstate opakom Eindhovenu. Je to historické miesto plné starých architektonických skvostov.

 

Putovanie ulicami Ríma je ako krok späť v čase – jeho staroveké korene sú stále prítomné v každej krásne zachovanej budove. Mnohí navštevujú Večné mesto práve pre jeho architektúru – nespočetné množstvo úžasných kostolov, fascinujúce archeologické náleziská a samozrejme Koloseum, Panteón a Forum Romanum, ktoré odrážajú 3000-ročnú históriu mesta.

 

Turisti sa však hrnú do Ríma aj z iného dôvodu. Je ním skvelé jedlo. Rímska kuchyňa je jedna z najlepších na svete. Vyznačuje sa silnými chuťami, pričom každé jedlo rozpráva iný príbeh.

 

Pizzerie a reštaurácie ponúkajú tradičné talianske jedlá, ako je bohaté hovädzie ragu zaliate opojnou zmesou kvalitného vína a talianskej pohostinnosti.

 

Ak si chcete užiť energiu mesta, zamierte do štvrtí ako Monti alebo Trastevere, kde sa život z rušných trattorií spája s energiou ulice.

 

 

Starý dobrý Londýn

Z Košíc https://www.esky.sk/letenky/ci/ksc/0/0/kosice si zase môžete zaletieť priamo do centra Veľkej Británie. Londýn sa rozhodne oplatí navštíviť.

 

Či už chcete preskúmať niektoré z najznámejších pamiatok na svete, ako je Big Ben a London Eye, alebo si len užiť britskú atmosféru, toto mesto je skvelou voľbou na relax.

 

V Londýne je veľa štvrtí, pričom každá ponúka turistom a obyvateľom mesta trochu iné veci. V Londýne sa napríklad nachádza svetoznáma divadelná štvrť West End.

 

Ide o centrum britského divadla, ktoré už po celé desaťročia hostí hry a muzikály od veľkých inscenácií, ako je Leví kráľ, až po oveľa menšie inscenácie v oveľa menších divadlách.

 

Londýn sa tiež môže pochváliť množstvom múzeí a umeleckých galérií, ktoré určite oslovia páry a jednotlivcov, ktorí si chcú oddýchnuť v meste a absorbovať nejakú kultúru.

 

Okrem Britského múzea má Londýn aj Národné historické múzeum a Vedecké múzeum, ktoré sú veľmi populárnym miestom na trávenie voľného času. Londýn si tak užijete aj v prípade, že milujete históriu a umenie.

 

Nezabudnite ani na Národnú galériu na Trafalgalskom námestí, ktorú musí navštíviť každý milovník umenia.

 

 

Víkend plný piva v Írskom Dubline

Pokiaľ ide o príťažlivosť Dublinu, nie je to len pití piva Guiness (ale pokojne môže). Krátky skok z Košíc priamo cez more ponúka naozaj zábavné, priateľské a výstredné mesto s bohatým kultúrnym dedičstvom, ktoré môžete preskúmať.

 

Straťte sa v kľukatých uličkách Dublinu, urobte si literárnu prehliadku budov spojených so známymi spisovateľmi ako James Joyce a Oscar Wilde, obdivujte impozantnú Katedrálu svätého Patrika v srdci mesta, alebo si zájdite na kávu do očarujúcej knižnice Trinity College Library.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama