Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Gašparík pred odvetou neskladá zbrane, podľa Keketiho boli Poliaci lepší

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.8.2022, 08.42, Ján Král

Raków Čenstochová vyhral v Trnave nad Spartakom 2:0. V zápase ukázal veľkú efektivitu. Zároveň potvrdil chýry o systémovo vyspelom tíme. Poliaci duel kontrolovali a andelov napriek optickej hernej prevahe, v podstate do ničoho podstatného nepustili.

Gašparík pred odvetou neskladá zbrane, podľa Keketiho boli Poliaci lepší

Recept na poľskú defenzívu nenašiel ani Bamidele Yusuf. Foto: Peter Kollár

reklama

 

„Išli sme do zápasu uhrať čo najlepší výsledok do odvety. Zápas bol viac-menej vyrovnaný, v niektorých úsekoch sme boli aj lepší, dve chyby nás stáli výsledok. Dvakrát skórovali, tým pádom zaslúžene vyhrali,“ vravel po zápase pravý obranca Spartaka Kristián Koštrna.


Po dueli sa zvítal s Deianom Sorescum, s ktorým hrávali za Dinamo Bukurešť a naďalej sú dobrí kamaráti.


„V odvete to bude náročné, ale veríme si. Možno dáme rýchly gól a všetko sa znova otvorí. Súper má dobre organizované mužstvo, určite sa ale pokúsime o postup,“ pokračoval trnavský obranca.

reklama


Martin Bukata hral v strede aktívne a patril k pozitívnym momentom v trnavskej zostave. Namočený však bol v oboch góloch. Pri prvom mu nevyšla prihrávka a prišla strata lopty, ktorá predchádzala gólovej akcii. Pri penalte fauloval protihráča.


„Mal som odkopnúť loptu, chcel som to konštruktívne uhrať. Zobrali nám však loptu, zakombinovali a trošku aj so šťastím nás potrestali. Pri druhom góle som zapríčinil penaltu, za čo sa chcem mužstvu ospravedlniť,“ kajal sa Bukata.


Zápas si pozreli v hľadisku viaceré známe futbalové tváre. Tradične vo VIP priestoroch nechýbal bývalý prezident Spartaka Dušan Keketi starší. 


„Objektívne treba povedať, že lepším mužstvom boli Poliaci. Pôsobili technickejšie, rýchlejšie, kombinačne lepšie. Na strane Spartaka sa dá hodnotiť snaha, bojovnosť, ale nevyrovnali sme sa im v hlavných parametroch – rýchlosti, kombináciách, technike,“ hodnotil Keketi.


„Špeciálne ma zaujal Ivi López, ukázal sa ako rozdielový futbalista. Bol jeden z najlepších hráčov na ihrisku,“ zložil poklonu Španielovi, ktorý zaznamenal oba góly.


Poliaci boli spokojní. Logicky. Pred odvetou sú jednou nohou v play-off.

 

„Prvá polovica dvojzápasu je úspešne za nami, musíme však vyhrať aj doma. Bolo veľmi teplo, čo sa odzrkadlilo aj na hre. Spartak sa tlačil dopredu, snažil sa o vyrovnanie, ale zvládli sme to. Trnavčania nás trochu zaskočili agresívnou hrou, ktorá bola miestami na hrane. Tím sme na to ale upozorňovali pred zápasom, nespanikárili sme a odpovedali sme tiež správne agresívnou hrou,“ konštatoval na tlačovke tréner Čenstochovej Marek Papszun. 


Pohľad na zápas poskytol aj tréner Spartaka Michal Gašparík: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, chceli sme hrať aktívne, tlačiť sa pred bránku a byť agresívni, aby sme sa v týchto ukazovateľoch vyrovnali Poliakom. V tomto sme boli možno aj o niečo lepší, vyhrávali sme súboje. Do pitnej prestávky to bolo v poriadku, potom z ničoho nič a Raków išiel z prvej šance, ktorá zaváňala ofsajdom, do vedenia. Dostali sme veľmi lacný druhý gól z penalty. V zápase sme neboli horší o dva góly, po zmene strán sme sa snažili byť znova aktívni, tlačiť sa ešte viac pred bránku. Raków dobre zatváral stred, snažili sme sa dostať dopredu cez kraje a následne centrami, ale nedokázali sme vyhrať súboje v šestnástke, často sa to tam odrážalo, možno to smrdelo aj nejakou penaltou, rukou. Nemali sme šťastie, ani odrazená lopta si nás nenašla. Nepodarilo sa nám streliť aspoň kontaktný gól. Ťažšie situácie sme dnes dokázali vyriešiť, z ľahkých sme inkasovali.“


Gašparík rozobral aj situáciu pri inkasovanom góle. „Od prvého dňa sme sa chystali na to, že v prechodovej fáze nesmieme stratiť loptu. Buki dával nešťastne loptu za seba, vypichli to. Líniu sme vytláčali, keby bol VAR, myslím si, že gól neuzná, bola to sporná situácia.“


Trnavský tréner vyzdvihol na svojom mužstve, že sa mu darilo eliminovať silné stránky súpera v strede poľa aj pri bránení a nepúšťali súpera do nebezpečných situácií. 


„Celkovo si myslím, že tam nebol taký veľký rozdiel. Rozdiel na ihrisku bol López, ostatní hráči boli na plus mínus rovnakej výkonnostnej úrovni. Vznikali aj ťažšie situácie, ale dokázali sme ich riešiť v strede poľa aj v obrane. Nie je ľahké hrať štvorobrancovo proti systému 3-4-3, ale zvládali sme to. Napr. Kóša je mladý a pritom hral v strede obrany perfektne.“


Gašparík bol sklamaný z nedostatočnej efektivity svojho tímu, ktorá sa ťahá s tímom už dlhšie. Pred odvetou však kouč Spartaka neskladá zbrane.


„Výsledok 0:2 je vo futbale veľmi zradný, ak by sa nám podarilo streliť prvý gól, viem, čo to spraví so psychikou oboch mužstiev. Budeme sa o to snažiť. Určite budeme chcieť v Čenstochovej hrať nátlakovo, vyhrávať osobné súboje, dostať sa do šestnástky a zakončiť. Vieme ale, že to bude ťažké, súper je typický brejkový tím, vyhľadávali tieto situácie aj dnes. Napriek druhpolčasovému náporu a otvoreným zadným vrátam sme veľa zachránili. Ideme dať prvý gól a budeme sa snažiť s tým niečo spraviť,“ dodal Gašparík.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama